Paris’te Gezilecek Yerler

Paris’te Gezilecek Yerler – (2. Bölüm)

Paris’te gezilecek yerler 2. bölüm yazımızda Paris’te gezilebilecek diğer özel yapıları sizlerle paylaşacağız.

Paris Orsay Müzesi

Sen nehrini bilmeyen yoktur. Sen nehrinin kenarında yer alan orsay müzesi burada yer alan önemli müzelerden biridir. Burada bir çok heykel ve resim yer almaktadır. Paris orsay müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Orsay Müzesi

Paris Ressamlar Tepesi

Burası sanatçıların resimlerini sattıkları bir yerdir. Ayrıca burada yer alan ressamlar tepeyi görmeye gelen turistlerin de resimlerini yapıp satmaktadırlar. Siz de ressamları ile ünlü bu tepeyi görmeye gidebilirsiniz. Paris ressamlar tepesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Ressamlar Tepesi

Paris Les İnvalides

Bu yapıda Paris’te yer alan ve günümüze kadar oldukça iyi korunmuş özel yapıardan biridir. Yapı kral Louis tarafından yapılmıştır. Yapılış amacı ise savaş esnasında, hastalananların, gazilerin ve yaralıların sığınmaları içindir. Günümüze kadar gelen bu yapının içerisinde bir sürü müze yer almaktadır. Paris les invalides hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Les İnvalides

Paris Lüksemburg Bahçesi

Paris’te yer alan en ünlü parktır. Parkın bir çok ziyaretçisi ve meraklısı vardır. Paris lüksemburg bahçesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Lüksemburg Bahçesi

Paris Parc De La Vilette Parkı

Paris’te yer alan en ünlü parklardan biri de burasıdır. Oldukça büyük ve güzel bir parktır. Parkın içerisinde Avrupa’nın en büyük bilim müzesi olan cite des sciences et de L’indstrie müzesi yer almaktadır. Paris Parc De La Vilette Parkı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Parc De La Vilette Parkı

Paris Grand Palais

Paris’te yer alan gezilmesi gereken önemli bir saraydır. Sarayın en önemli özelliği ise camdan yapılmış olan çatısıdır. Paris grand palais sarayı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Grand Palais

Paris Pont Neuf Köprüsü

Paris’te yer alan en ünlü ve en güzel köprüdür. Hatta bu köprü 1991 yılında Unesco tarafından dünya tarih listesine alınmıştır. Paris Pount neuf köprüsü hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Pont Neuf Köprüsü

Paris Picasso Müzesi

Adından da anlaşılacağı üzere Pablo Picasso’ya ait oldukça önemli eserlerin sergilendiği bir müzedir. Paris seyahatiniz boyunca bir kez ziyaret etmenizi önerebileceğimiz özel bir müzedir. Paris picasso müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Picasso Müzesi

Paris Sainte Chapelle

Orta çağa ait Louis tarafından inşa edilmiş muhteşem bir yapıdır. Yapılış amacı ise değerli olan bazı dini hazinelerin saklanıp korunabilmesi içindir. Paris sainte chapelle hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Sainte Chapelle

Paris Montmarte Tepesi

Paris’te gezilecek yerler listesinde önemli bir yere sahiptir montmarte tepesi. Paris’i görmeye gelenlerin illaki gezmek için geldikleri bir yerdir. Ayrıca tepe ressamlar tepesine ve  sacre coeur bazilikasına da ev sahipliği yapar. Paris montmarte tepesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Montmarte Tepesi

Paris Place Vendome Meydanı

Paris’te yer alan önemli meydanlardan biridir place vendome meydanı. Kral Louis tarafından ve Sun king’in orduları şerefine yapılmıştır. Paris place vendome meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste-gezilecek-yerler-Paris-Place-Vendome-Meydanı.jpg

Paris Gare Du Nord Tren istasyonu – Paris Tren İstasyonu

Paris ile bir çok Avrupa şehri arasında ulaşımı gerçekleştiren uluslararası bir tren istasyonudur. Amsterdam paris arası ve Londra Paris arası ulaşımlar bu istasyondan gerçekleştirilir. Paris gare du nord tren istasyonu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Paris Gare Du Nord Tren sitasyonu -  Paris Tren İstasyonu

Paris Sen Nehri

Paris’i boydan ikiye bölen Fransa’nın en büyük 2. nehridir. Manş denizine dökülen sen nehri üzerinde 37 adet köprü yer almaktadır. Paris sen nehri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Paris’te gezilecek yerler 1. bölüm yazımıza gitmek için buraya tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Sen Nehri

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.