Paris Parc De La Vilette Parkı

Paris Parc De La Vilette Parkı Hakkında Bilgi

Paris’te yer alan en büyük parklardan biri Paris parc de la viletta parkıdır. Paris’in dış kısmında yer alan 19. arrondissement adındaki bir bölgede yer almaktadır. Park Paris’te yer alan en büyük peyzaja sahiptir. Paris’te gezilebilecek parklar arasında da yer almaktadır.

Paris Parc De La Vilette Parkı Hakkında Bilgi

Paris Parc De La Vilette Parkının Hikayesi

Gittiğinizde peyzajından ve büyüklüğünden büyüleneceğiniz bu parkın olduğu alan aslında eskiden bir mezbahaymış. Her yerde et satan marketler ve et kesim alanları varmış. Ancak bu kocaman alan daha sonra değerlendirilme kararı verilmiş ve Fransa’da yaşayan bir mimarla anlaşılmış. Emri ise Napoleon vermiş ve burada yer alan mezbahalar farklı yerlere taşınarak burası temizlenmiş. Fransız mimar ise burayı adeta baştan yaratmış.

Bu büyük park aslında çok güzel olmasına rağmen fazla ziyaretçisi olan bir alan değildir. Çünkü bulunduğu konum itibari ile şehri görmeye gelen turistler zaman kaybı yaşamaktan korktukları için bu parkı görmeye gitmek istememektedir. Çünkü park şehrin dışında yer almaktadır.

Paris Parc De La Vilette Parkının Hikayesi

Paris Parc De La Vilette Parkının İçinde Bulunan Yapılar

Bu kocaman park gezmek için oldukça ideal bir yerdir aslında. Parkın peyzajı oldukça güzeldir. Burada piknik yapabilir oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Parkın içinde yer alan özel binaları da gezerek farklı deneyimlerin sahibi de olabilirsiniz. Park içinde ise, Paris’in en büyük kültür merkezlerinden biri yer alır. Ayrıca Avrupa’nın en büyük bilim müzesi olan Cite des sciences et de L’industrie de burada yer almaktadır. Ayrıca parkın içinde 3 adet konser salonu vardır. Paris konservatuvarı da burada yer almaktadır.

Park içerisinde yer alan tema parklar de dikkatinizi çekecek niteliktedir. Parkta tam on adet tema park bulunmaktadır. Bu parklar içerisinde en dikkat çekenler ise dragon bahçesi, bambu bahçesi ve ayna bahçesidir.

Paris Parc De La Vilette Parkının İçinde Bulunan Yapılar

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.