Paris Disneyland Hakkında Bilgi

Paris Disneyland

Büyük, küçük herkesin son derece keyifle gezdikleri yegane yerlerden ya da kelimenin tam anlamı ile harikalar diyarının adreslerinden biri hiç şüphesiz Paris disneylanddır. Paris disneyland genelde çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yerdir ve burada aileler çocukları ile hayatları boyunca unutmayacakları son derece güzel tecrübelere sahip olurlar. Burada aileler bu güzel eğlence parkında birbirleri ile daha da bir yakınlaşırlar.

paris disneylan hakkında detaylı bilgi

Disneyland Paris gerçek anlamda hayallerinizi zorlayacak bir güzelliğe sahiptir. Burası aslında euro disneyland olarak adlandırılmıştır. Paris seyahatiniz boyunca uğramanızı önerebileceğimiz eşsiz bir yerdir. Yalnız şehir merkezine biraz uzak bir mesafededir. Genelde amaç disneyland olan aileler yani çocuklarını disneylanda götürmek için Paris’e gidenler genelde Disneyland çevresinde yer alan otelleri tercih etmektedirler. Paris disneyland şehir merkezinin 32 km. Dışında yer almaktadır.  Amerika dışında açılan 2. alan Paris disneylanddır.

paris disnyelan - disney karakterleri

Paris Disneyland’ın İçi

Paris disneyland 2 parktan oluşmaktadır. Ayrıca burada dinlenebileceğiniz ve oturup bir şeyler yiyeceğiniz de güzel bir alan yer almaktadır. Ayrıca 7 adet de otel yer almaktadır. Paris disneyland avrupanın en çok ziyaret edilen eğlence alanı seçilmiştir.

paris disneyland disney karakterleri

Paris Disneylan’da yer alan parklar

Disneyland Paris’de 2 adet park bulunmaktadır. Bunların adı disneyland park ve Walt disney studios parktır. Alışveriş yapmak isterseniz de disney village adındaki alana gitmeniz gerekir. Burada birbirinden güzel dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

paris disneyland park

Disneylandın aslında ilgi odağı çocuklardır. Çocuklar onlar için önceliklidir. Ancak büyükler de burada eğlencenin dibine vururlar. Park oldukça temizdir. Sürekli çalışan temizlik işçileri etrafı tertemiz yapmakla sorumludur. Çocukların cirit attığı alanda temizlik en önemli ayrıntıdır.

Walt disney studios park - paris disneyland

Ayrıca bazı titiz çalışmalar da vardır. Etrafta sürekli gezinen disney karakterleri görürsünüz. Ancak burada ilginç olan aynı disney karakterini aynı yerde 2 kez göremezsiniz. Burada her şey çocukları ve ailelerini eğlendirmek üzerine kurulmuştur. Amaç buraya gelenleri evlerine memnun olarak dönmelerini sağlamaktır. Bunun için ellerinden geleni yaparlar. Siz de gittiğinizde bunu hemen fark edersiniz.

Çocuğunuzun hayran olduğu ve televizyondan izlediği disney karakterleri etrafta tüm gerçekçiliği ile dolaşır. Onlarla konuşmak ve fotoğraf çektirmek burada çocukların ve hiç büyümeyenlerin en sevdiği aktivitelerden biridir.

paris disneylandda eyr alan lunapark

Paris Disneyland Rides

İşte yetişkinleri adeta buraya mıknatıs gibi çeken alandır burası. Hatta disneylandın en popüler alanıdır diyebiliriz. Burada gerçekten kendi ülkenizde tecrübe edemeyeceğiniz sınırsız heyecanlar tadabilirsiniz. Burası disneylandın lunapark kısmıdır ve burada yer alan oyuncak adı altındaki adrenalin salgılanmasında tavan yaptıran aletler oldukça farklı ve heyecanlıdır. Burası kalp hastalarına pek uygun değildir.

paris disneyland rides

Paris Disneyland’da yapılan showlar

Disneyland showları ile de meşhurdur. Kendisini görmeye gelenlere birbirinden renkli show ve gösteriler sunar. Burada birbirinden farklı ve güzel showlar sergilenmektedir. Hatta bazı showlar 3 boyutludur ve gerçekten izlerken sizi kendinizden alır. Showlarda disney karakterleri gene tüm gerçekçiliği ile karşınızda eşsiz danslar sergiler. Disneylandda sergilenen bu showlar gerçekten son derece keyifli ve eğlencelidir.

paris disneylandda yapılan showlar

Paris disneylanda alışveriş

Belkide disneylandın en keyifli yerlerinden biri de burasıdır. Burada birbirinden güzel mağazalar göreceksiniz. Size tavsiyem bu güzel parktan hediyelik eşya almadan ülkenize dönmeyin. Çünkü burada gerçekten harika hediyelikler satılmaktadır. Temalı kıyafetlerden tutun da normal eşyalara kadar bolca seçenek karşınıza çıkacaktır. Burada en çok miki fare ve diğerlerinin peluş oyuncakları ilgi görmektedir. Bunun yanında mikili aksesuarlar da en çok satılan hediyelikler arasındadır. Bu arada eğer prenseslerden hoşlanıyorsanız parkın her yerinde satılan prenses kostümlerini ve aksesuarlarını da incelemenizi öneririm. Özellikle kız çocukları bu alana bayılıyorlar.

paris disneyland alışveriş caddesi

paris disneylandda alışveriş

Paris Disneyland’da Yeme İçme

Disneyland’da yemek yiyebileceğiniz ya da oturup bir şeyler içeceğiniz pek çok mekan bulabilirsiniz. Ancak burada yer alan restaurantlar biraz pahalı olabileceği için bütçenizi sarsabilir. Bu nedenle burada uygun yemek için size Mcdonald’sı tavsiye ederim. Ancak burada keyifli bir yemek yemek isterim gelmişken derseniz de etrafta bir sürü keyifli ve eğlenceli restaurantlar yer almaktadır.

paris disneylandda yer alan kafeler

Hatta buralarda mickey gibi daha pek çok disney karakteri siz yemek yerken masanıza geliyor ve sizinle fotoğraf çekilebiliyor. Disney karakterlerinin isimlerinin verildiği bu restaurantlardan en popüleri ise mickey resturanttır. Bunun yanında birşeyler içip dinlenebileceğiniz keyifli kafeler de yer almaktadır.

paris disneylandda yer alan restaurantlar

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.