Paris Ressamlar Tepesi

Paris Ressamlar Tepesi Hakkında Bilgi

Avrupa seyahatine sık çıkanlar bilirler. Genelde Avrupa şehirlerinde meydanlarda ressamlar turistlerin resimlerini yaparlar ya da yaptıkları özel çalışmaları satarlar. Bu tarz çalışmalara yerli halktan çok turistlerin ilgisi yoğundur.

Paris’te de burası böyle bir yerdir. Deniz seviyesinden 130 metre yükseklikte yer alan bu yer ressamların konumlandığı ve turistlerin çok sevdiği bir yerdir. Ancak bu tepenin bir özelliği de dünyaca ünlü olan Picasso ve Utrillo’nun da eserlerini burada yapmış olmalarıdır.

Paris Ressamlar Tepesi Hakkında Bilgi

Ülkenize dönmeden önce hem farklı bir tecrübe yaşamak hem de Paris’ten güzel bir hatıra ile dönmek istiyorsanız size tavsiyem buraya gelip resminizin karikatürünü yaptırmanızdır. Yoğun talep olan bu tepede sıra beklemek canınızı sıkmasın. Burada yer alan birbirinden güzel kafelerde oturarak sıranın size gelmesini bekleyebilirsiniz.

Paris Ressamlar Tepesi

Ressamlar tepesi Paris’in kalbi olarak nitelendirilir. Ayrıca buraya gelmişken L’Espace Salvador Dali müzesini de gezmeden dönmeyin. Çünkü bu müzede çok ünlü sanatçı Dali’ye ait heykel ve resimler sergilenmektedir.

Paris Ressamlar Tepesine ulaşım

Paris ressamlar tepesi şehrin adeta tepesinde yer alan ve oldukça keyifli bir yerdir. İllaki bir gününüzü buraya ayırmanızı öneririm. Hatta size tavsiyem aslında buraya akşam hava karardıktan sonra gelmenizdir. Çünkü ressamlar tepesi akşam hava karardıktan sonra apayrı ve son derece romantik bir havaya bürünmektedir. Buraya gelip burada yer alan birbirinden güzel restaurantlardan birinde romantik ve güzel bir akşam yemeği yiyebilir ve bir şeyler içebilirsiniz. Sonrasında da bu güzel tepeyi gezip ressamların birbirinden özel eserlerini inceleyebilirsiniz. Tepeden ayrılırken de dilerseniz bir portrenizi ya da karikatüristik bir resminizi çizdirebilirsiniz.

paris ressamlar tepesinin özelliği

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.