Paris Lido Show Nedir?

Paris Lido Show Hakkında Bilgi 

Paris demek eğlence demektir, Paris demek müzik demektir. Paris gerçek bir eğlence şehridir. Gündüz saraylarını, müzelerini ve gezilecek tüm özel yerlerini gezdikten sonra dilerseniz akşam da Paris’in meşhur eğlencesi lido showa gidebilir ve eşsiz bir eğlenceye tanık olabilirsiniz.

Lido show Paris şanzelize caddesi üzerinde yer alan lido gösteri merkezinde sergilenen bir kabaredir. Bu kabere dünyanın en eğlenceli kabarelerinden biridir. Fransa’ya özgü bu güzel kabarede gerçekten eşsiz bir show izleme şansı yakalayabilirsiniz.

Genelde Paris’i görmeye gelen turistlerin neredeyse çoğu bu showu izlemeden ülkelerine dönmezler. Ayrıca showda bir çok sanatçı ve dekor kullanılmaktadır. Lido showa gitmek için bazı acentalar turlar düzenlemektedirler. Bu turlara katılabilir ve bu şekilde showu izlemeye gidebilirsiniz. Ancak bireysel olarak da showu izlemeye gidebilirsiniz.

Moulin rouge ile lido show arasındaki fark

Moulin rouge ile lido show arasındaki fark

Paris denilince akla ilk gelen show moulin rouge iken ikincisi lido showdur. Moulin rouge ile lido show arasındaki fark ise moulin rouge lido showa oranla daha gelenekseldir. Lido show ise daha modern bir gösteridir. Elbette diğer fark da fiyatıdır. Moulin rouge lido showa oranla ortalama 50 euro kadar daha pahalıdır.

Paris lido showa gitmek istiyorsanız size önerim bilet işini önceden çözmeniz. Çünkü showun biletleri önceden tükeniyor ve gece showa gitmek istediğinizde showun biletlerini son anda bulamayabilirsiniz. Bu nedenle bilet işini önceden ayarlamanızda fayda vardır. Bu arada show yemekli ve yemeksiz olarak iki ayrı şekilde fiyatlandırılır.

Paris-Lido-Show-Hakkında-Bilgi.jpg

Showa gittiğinizde gösteriyi izlemeye gelen bir sürü Fransız göreceksiniz ve dikkatinizi Fransızların kıyafeti çekecek. Çünkü showu izlemek için gelen Fransızlar oldukça şık giyiniyorlar. Rahat kıyafetlerle gelenler ise sadece turistler. Showu izlemek için kıyafet şartı aranmıyor hatta kotla da rahatlıkla showu izlemeye gidebilirsiniz. Ancak birbirinden şık kıyafetlerle bu güzel showu izlemeye gelen Fransızlar arasında kendinizi bir miktar farklı hissedebilirsiniz.

Paris Lido Show Nedir

Show için yemeksiz olan bileti alırsanız 4 – 6 kişilik büyük masalara oturtuluyorsunuz. Bu masalarda maalesef tanımadığınız insanlarla aynı masada oturmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak show başladıktan sonra bu durum hiç rahatsızlık verici olmuyor. Show oldukça renkli ve farklı. Bir anda sahnenin ortasında beliren bir havuz sizi hayrete düşürebiliyor. Paris lido show fiyatları bir miktar yüksek olsa da Paris’e gelmişken bu showa gitmeliyim diyen insan sayısı hiç az değil. Show esnasında fotoğraf ve video çekimi yapmanıza ise kesinlikle izin vermiyorlar.

Paris Lido Show

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

3 Responses

  1. Tülay öztürk dedi ki:

    Tesekkur ederim.. Bir yay kadınıyım ben de:) Seyahatiniz bol olsun🙏 Gezi bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.. Saygılar..
    Tülay öztürk

  2. Canan yapici dedi ki:

    Lido Show da kıyafet şartı var mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.