Paris Montmarte Tepesi Hakkında Bilgi – Paris Ressamlar Tepesi Hakkında Bilgi

Paris Montmarte Tepesi Hakkında BilgiParis Ressamlar Tepesi Hakkında Bilgi

Muhteşem bir Paris manzarası izlemek istiyorsanız size bu tepeyi tavsiye ederim. Çünkü Paris’i tepeden seyredebileceğiniz en güzel yer burasıdır. Sahip olduğu etkileyici Paris manzarası nedeni ile tepe turistlerin çok ilgi gösterdiği bir yerdir.

Paris Montmarte tepesine Paris seyahatiniz boyunca bir kez muhakkak çıkın. Burada bu eşsiz Paris manzarası eşliğinde etkileyici fotoğraflar çekebilir ve tepede bulunan ressamlara bir portrenizi yaptırarak ülkenize muhteşem bir paris anısı ile dönebilirsiniz.

Paris Montmarte Tepesi Hakkında Bilgi -  sacre couer bazilikası

Tepeye ulaştığınızda karşınıza çıkan muhteşem Paris manzarasının yanında burada yer alan ressamlar da bir anda dikkatinizi çekecek. Tepe aynı zamanda ressamları ile de ünlü bir tepe hatta tepenin diğer bir adı Paris ressamlar tepesi. Ayrıca bu güzel tepede yer alan ünlü sacre couer bazilikasını da gezmeyi sakın ihmal etmeyin. Tepede yapacak pek çok şey bulacaksınız. Bunların en başında elbetteki bu güzel manzara eşliğinde muhteşem fotoğraflar çekmek olacak.

Paris montmarte tepesi diğer bir adıyla paris ressamlar tepesi dünyaca ünlü bir tepedir. Bu tepenin diğer bir özelliği ise dünyaca ünlü pek çok ressamın burada çalışmış olmalarıdır. Paris ressamlar tepesinde çalışmış olan ressamlardan bazıları Salvador dali, Pablo picasso, Claude monettir.

Paris Montmarte Tepesi Hakkında Bilgi

Paris Montmarte Tepesine UlaşımParis Ressmalar Tepesine Ulaşım

Paris montmarte tepesi dünyaca ünlü bir tepe olduğu için buraya turistlerin yoğun ilgisi vardır Bu nedenle de tepeye pek çok turizm acentası tarafından turlar düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak tepeyi gezmeye gidebilirsiniz. Ancak eğer tepeye bireysel olarak gidecekseniz metroyu kullanmanız gerekecek. Metronun Anvers ve pigel duraklarında inmeniz gereklidir. Ancak metrodan indikten sonra tepeye tırmanmanız gerekiyor. Bunu ise finikülerle ya da montmarte treni ile yapabilirsiniz.

Paris Montmarte Tepesi

Montmarte treni çok zevkli bir 40 dakikalık tur imkanı sunuyor. Ayrıca bir kez bilet aldığınızda eğer biletinizi atmazsanız gün boyunca trene bir kaç kez binebiliyorsunuz. Tepeye ulaşmanın en kolay yolu bu tren.

Paris Montmarte Tepesinden manzara

Size tavsiyem tepeye gideceğiniz gün moling rouge kaberesini de aynı gün gezin. Çünkü moling rouge de burada yer almakta. Metrodan indikten sonra indiğiniz durak mouling rougeye yakın bir durak. Durakta inip önce moling rogeyi gezin ve daha sonra da montmarte trenine binip tepeye gidin.

Paris Montmarte Tepesine Ulaşım - Paris Ressmalar Tepesine Ulaşım

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.