Paris Picasso Müzesi

Paris Picasso Müzesi Hakkında Bilgi

Müzenin adından da anlayacağınız gibi Picasso müzesinde Pablo Picasso‘nun eserleri sergilenmektedir. Dünyanın dört bir yanında geniş bir hayran kitlesi olan Picasso’nun eserleri ciddi anlamda bir ziyaretçi akınına sahiptir. Bu müzede de Picasso’ya ait gerçekten oldukça değerli eserler sergilenmektedir.

Paris Picasso Müzesi Hakkında Bilgi

Paris Picasso Müzesinin Hikayesi

Pablo picasso hayatı boyunca sanatın türlü alanlarıyla ilgilenmiş özel bir insandı. Resim, heykel, sanat, çizim, seramik alanında bir çok çalışması vardı. İşte hayatı boyunca yapmış olduğu bu değerli eserler ölümünden sonra Fransa yönetimine verildi ve Fransa yönetimi de bu eserleri picasso müzesinde sergilemeye karar verdi. Müzede 300’den fazla değerli picasso eseri sergilenmektedir. Müze 1985’ten beri bu güzel eserleri sergilemektedir.

Paris Picasso Müzesinin Hikayesi

Paris picasso müzesi nerededir?

Paris picasso müzesi Paris’in Marais bölgesinde ve tuzlu bina anlamındaki Paris Hotel salede yer almaktadır. Paris pablo picasso müzesi dünyanın dört bir yanından burada sergilenen bu güzel eserleri görmek isteyen insanlarla dolup taşar.

Paris picasso müzesinde sergilenen eserler

Paris pablo picasso müzesinde sergilenen eserler arasında picasso’ya ait oldukça değerli çalışmalar göreceksiniz. Bunların içinde Picasso’nun kişisel çalışmaları da sergilenmektedir. Bunun yanında müzede 191 adet picassoya ait heykeller, 203 adet resim ve 85 adet de seramik sergilenmektedir.

Paris picasso müzesinde sergilenen eserler

Paris picasso müzesinin ziyaret saatleri

Müze sabah 09:30 ile akşam 17:30 saatleri arasında açıktır.

Paris picasso müzesine ulaşım

Paris picasso müzesine ulaşım

Müzeye en kolay metro ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz de otobüsle de müzeye gidebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.