Floransa Gezi Rehberi

İtalya’ya tatil planı yaparken daha çok Roma ve Venedik üzerinde yoğunlaşmıştım. Ama sonrasında Floransa gezi rehberi ile ilgili araştırırken Floransa’nın oldukça keyifli bir şehir olduğunu gördüm. Roma’dan sonraki durağımız Floransa’ydı ve açıkçası şehri çok beğendik.

Floransa Gezi Rehberi

Floransa aslında tipik bir İtalya şehri ama aynı zamanda da adeta bir açık hava müzesi. Gezmesi bize çok keyifli geldi. Elbette bu göreceli bir durum ama Floransa herkesin beğenebileceği bir şehir.

Toskana’nın başkenti İtalya’nın eşsiz şehri ve İtalya turunun olmazsa olmazı olan Floransa gerçekten onu gezmeye gelen herkesi büyüleyen bir şehir.

Eğer İtalya’ya gidecekseniz Floransa’yı da görmeden dönmeyin. Çünkü Floransa tam bir dünya mirasçısıdır. Şehir ciddi anlamda bir açık hava müzesidir. Bu şehrin gündüzü ayrı güzel gecesi ayrı güzeldir.

floransa gece görüntüsü

Floransa buram buram sanat kokar her noktası ayrı bir tarih içerir. Sokakların ve caddeleri tarihin eşsiz kalıntıları ve sanatçıların birbirinden eşsiz eserleri ile doludur.

Floransaya gittiğinizde gezip görmek için pek çok eser sizi bekliyor olacak. Bir haftalık kadar bir İtalya tatili planlıyorsanız Floransa’ya 2 gün ayırmanız yeterli olacaktır. Floransa, Roma kadar büyük bir şehir değildir. Roma dan daha küçük ve daha derli topludur.

floransada yapılacak şeyler - floransada gezilecek yerler

Floransa’da yeme içme

Floransa küçük bir şehir olduğu için burada gezeceğiniz yerlere genelde yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca bunun yanında gezip görmek isteyeceğiniz pek çok eser de ücretsiz gezebileceğiniz şekildedir. Floransa’da 1 gün boyunca tarihi yerleri ve tarihi yapıları gezebilir 2. Gününde de cafelerini restaurantlarını ve sokak aralarını keşfedebilirsiniz. Floransa’da yeme içme hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Floransa’da alışveriş

Ya da bu eşsiz şehirde kendinizi alışverişe verebilirsiniz. Burada satın alınabilecek bir çok Orijinal ve farklı şey bulacaksınız. Floransa da alışveriş için tıklayın.

floransada yer alan önemli yapılar - floransa gezi rehberi

Floransa’da gezilecek yerler

Floransa’da gezilecek yerlerin bir çoğu zaten açık hava müzesi şeklinde karşınıza çıkacak. Büyük bir meydan düşünün ve her yerin önemli heykellerle dolu olduğunu düşünün. Gezmesi oldukça keyifli.

Piazza della signoria
Floransa katedrali
Palazzo vecchio
Ponte vecchio
Uffizi galerisi
Palazzo pitti (Piti Sarayı)
The accademia
Battistero di san giovanni vaftizhanesi
Basilica di santa croce
Michelangelo davut heykeli
Santa maria novella
Giotto campanIile
Boboli bahçeleri
San lorenzo bazilikası
Museo dell’opera del duomo
Piazza della repubblica meydanı
Loggia del lanzi
Orsanmichele
Plazzale michelangelo – michelangelo meydanı
San miniato al monte kilisesi
San marco müzesi
Medici şapeli
Bargello palace sarayı
Santa maria del carmine
Brancacci chapel
Loggia del mercato nuovo
Santa felicita
Vasari corridor
Daha detaylı bilgiye Floransa’da gezilecek yerler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.