Floransa Medici Şapeli

Floransa Medici Şapeli

Medici Şapeli San Lorenzo Kilisesinin bir parçasıdır. Floransa’da gezilecek yerler listesine bu şapeli de ekleyin. Çünkü yapının hem iç ve dış mimarisi oldukça özel ve görmeye değerdir, hem de şapelde oldukça önemli insanların mezarları yer almaktadır.

Şapel üç kısıma ayrılır. Şapelin ilk kısmında yer alan mezarlarda hanedan mensuplarının mezarları yer almaktadır. Ancak bunlar hanedan içinde yer alan çok da önemli sayılmayan insanların mezarlarıdır. Şapelin diğer kısmında prensesin mezarı yer almaktadır. Bu kısımda aynı zamanda 6 adet büyük medici dükünün mezarları da yer almaktadır.

Floransa medici şapeli - floransada gezilecek yerler

Şapelin son kısmı ise Michelangelo tarafından yapılmıştır. Yapılar arasında Michelangelo’nun yaptığı Sagrestia Nuova,ve diğeri de Cappella dei Principi isimli yapılardır.Burası medici ailesinin gücünü temsil eder. Burayı gezerken dikkatinizi bembeyaz duvarlar çekecek. Bu beyaz duvarlar ve büyüleyici iç tasarım Brunelleschi’nin kendine has olan tarzını yansıtır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.