Floransa Piazza Della Repubblica Meydanı

Piazza Della Repubblica Meydanı

Piazza Della Repubblica Meydanı Floransa’da gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahiptir. Oldukça büyük bir meydan olan Piazza Della Repubblica Floransa’da buluşma yeri olarak da kullanılır.

Roma’da yer alan meydanları biliyorsunuzdur. Roma’nın meşhur meydanları gibi Floransa’da yer alan meydanlar da meşhurdur. Piazza Della Repubblica o meydanlara benzer meydanlardan biridir. Meydan Roma döneminden bu yana şehrin merkezi noktası olarak kullanılmaktadır.

Floransa Piazza Della Repubblica Meydanı - floransanın en güzel meydanları

Meydan üçgen şeklindedir. Bu üçgen görünümünü 19. Yüzyılda İtalyanın başkenti olduğu dönem almıştır. Son derece keyifli ve eğlenceli bir meydandır. Meydana gitmenizi ve bu meydanda hem bir gündüz hem de bir akşamınızı geçirmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Meydanın ortasında rengarenk bir atlı karınca yer almaktadır. Çocuklu tatil severler bu meydanda çok keyif alacaklardır. Çocukları atlı karıncada keyifli zaman geçirirken kendileri de bu muhteşem ve büyüleyici meydanın tadını çıkarabilirler.

Floransa Piazza Della Repubblica Meydanındaki atlı karınca

Gündüz boyunca yaptığınız sanatsal geziye ara verip akşam bu meydana gelin ve etrafta bulunan birbirinden güzel kafelerden birinde oturup mis gibi kahvenizi yudumlayarak bu eşsiz meydanın tadını çıkartın. Meydan sabah akşam kendine has ama bunaltmayan keyifli bir kalabalığa ev sahipliği yapar.

Genelde etrafta bolca sokak sanatçıları görürsünüz. Meydanlardaki oturma alanlarında oturup bu sokak sanatçılarının yaptığı müzik ziyafetine siz de tanık olabilirsiniz. Ayrıca meydanda ünlü kafeler yer almaktadır. Bu kafeler tarih boyunca pek çok sanatçı ve yazarın buluşma noktası olmuştur. Meydanda yer alan ünlü kafeler, Caffe Paskowski , Caffe Gilli ve Caffe delle Giubbe Rossedir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.