Santa Maria Novella Kilisesi

Floransa Santa Maria Novella Kilisesi

Kilise gotik mimarinin aslında son derece güzel ve etkileyici eserlerinden biridir. Kilise tren istasyonun hemen yanında yer almaktadır. Bulunduğu meydandaki en güzel yapıdır.

Kilisenin dış kısmı Fra Jacopo Talenti ve Leon Battista Alberti tarafından yapılmıştır. Santa Maria Novella Kilisesinin içinde ise oldukça önemli fresk çalışmaları ve Giotto’nun çarmıhı gibi son derece önemli ve görülmeye değer eserleri yer almaktadır.

Floransa Santa Maria Novella Kilisesinin içi - baba- oğul – kutsal ruh yapıtı

Aynı zamanda bu kilisede oldukça ünlü olan Masaccio’nun yaptığı  da yer almaktadır. Kilisenin dış yüzeyi Floransa’da yer alan bir çok yapı gibi mermerden inşa edilmiştir. Yapının alt kısmı ise Roma tarzındadır. Kilisenin üst kısmı da Leon Battista Alberti tarafından tamamlanmıştır.

Floransa Santa Maria Novella Kilisesinin gece görüntüsü - floransada yer alan kiliselerin hikayeleri

Bu kiliseye ise giriş küçük bir ücret karşılığı yapılmaktadır. Bazilikanın ziyaret saatleri ise hafta içi 09:00 – 17: 30 saatleri arasındadır. Cuma günleri 11:00 – 17:30 saatleri arasındadır. Cumartesi günleri 09:00 ile 17:00 saatleri arasındadır. Pazar günleri ve resmi tatillerde ise 13:00 ile 17:00 arası ziyarete açıktır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.