Floransa Giotto Campanile Çan Kulesi

Floransa Giotto Campanile çan Kulesi

Giotto Campanile, Duomo’nun yakınında yer alan bir çan kulesidir. İnsanlar ve elbetteki turistler Floransa ve civarının eşsiz manzarasını izleyebilmek için genelde bu çan kulesine çıkarlar. Eğer siz de bu eşsiz manzarayı yukardan 360 derece izlemek istiyorsanız bu çan kulesine tırmanabilirsiniz.

Ama elbetteki bu denli güzel manzarayı izlemenin bir bedeli var. Buda 414 basamak. Çan kulesine çıkmak için tam 414 basamaklık bir merdiven çıkmanız gerekiyor. Ayrıca giriş ücretli.

Floransa Giotto Campanile Çan Kulesi - floransa gezi rehberi

Aslında bu çan kulesi meydanda yer alan Floransa Katedrali‘nin bir parçası. Kule tam bir gotik mimari eseridir. Giotto tarafından tasarlanmıştır. Yapı son derece gösterişlidir. Dışı mermer süslemelerle doludur.

Kulenin uzunluğu tam 84.7 metredir. Kulenin mimarisi oldukça ilginçtir. Bir kare üzerine oturtulmuştur. Yapıyı yakından incelemenizi ve kuleye çıkıp eşsiz Floransa manzarasının tadını çıkarmanızı öneririm.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.