Floransa Uffizi Galerisi

Floransa Uffizi Galerisi 

Uffizi Galerisinde yer alan eserler dünyadaki bir çok önemli eserle dahi kıyaslanamayacak nitelikte özel ve önemlidirler. Burası dünyanın en önemli güzel sanatlar müzelerinden biridir. Buradaki koleksiyon binanın 2. Katının sergiye dönüştürülmesi ile I. Francesco tarafından başlatılmıştır.

Floransa Uffizi Galerisinin içinde yer alan eserler

Uffizi galerisi içinde yer alan eserler ise birbirinden eşsiz ve önemlidirler. Bunlar arasında en çok rağbet görenler Michelangelo’nun “The Birth of Venus eseri, Leonardo Da Vinci’nin Springtime eseridir.

Galeri içinde çok da güzel ve keyifli restaurant ve kafeler yer alır. Bu restaurant ve kafelerde muhteşem İtalyan kahvesi eşliğinde ya da hoş bir yemek eşliğinde sanata biraz ara vererek Vecchio Sarayı ve muhteşem ana meydan manzarasını izleyebilirsiniz.

floransanın gezilecek en güzel yerleri - Floransa Uffizi Galerisi

Uffizi Galerisi  ziyaret saatleri

Salıdan Pazara 08:15 ile 18:50 arası olup, pazartesi günleri ile 1 ocak, 1 mayıs ve 25 aralıkta kapalıdır. Bunun yanında serginin kapısında zaman zaman oldukça uzun kuyruklar oluşabiliyor. Eğer bu uzun kuyrukda beklemek istemiyorsanız 39 055 294883 numaralı telefondan 4 euro karşılığı erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Telefonda size bir numara veriyorlar ve bu numara ile 3 numaralı kapıya giderek ödemenizi yapıyor ve sıra beklemeden içeri giriyorsunuz.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.