Floransa San Lorenzo Bazilikası

San Lorenzo Bazilikası

San lorenzo bazilikası Floransa’da yer alan ve Michelangelo ile özdeşleştirilmiş bir bazilikadır. San lorenzo bazilikasının içinde Michelangelo’ya ait birbirinden sanatsal ve özel heykeller yer almaktadır. Aynı zamanda Laurenzia Kütüphanesindeki mimari örnekleri de burada bulabilirsiniz.

Floransa San Lorenzo Bazilikasının içi - floransanın önemli kiliseleri

Floransa’da yer alan büyük kiliselerden biridir. Kilisenin içinde medici ailesinin önemli üyelerinin mezarları yer almaktadır. Kiliseyi görmeye gittiğinizde ön kısmının tamamlanmamış bir şekilde olduğunu göreceksiniz. Bu duruma şaşırmayın çünkü bu kilisenin diğer özelliklerinden biri. Kilisenin ön kısmı hiçbir zaman tamamlanamamış.

Floransanın önemli yapıları - Floransa San Lorenzo Bazilikası

Ön tarafı tamamlanamayan kilise bu durumdan ötürü olduğundan daha eski ve çarpıcı bir görünüme sahiptir. Floransa’da yapacağınız tatil boyunca bir çok saray ve kilise gezeceksiniz. Her birinin de kendine has mistik bir hikayesi ve farklı bir tılsımı olduğunu göreceksiniz.

Kiliselerin dışı ayrı bir işçilik, içi ise apayrı bir işçilikten ibaret. San lorenzo bazilikası da bunlardan biri. Dışı farklı ve etkileyici olan bu kilisenin içi de yerden tavana kadar son derece büyüleyici.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.