Michelangelo Meydanı

Floransa Piazzale Michelangelo –Michelangelo Meydanı

Piazzale Michelangelo 1869 yılında Floransalı bir mimar olan Giuseppe Poggi tarafından tasarlanmıştır. Meydanın en büyük özelliği gerçekten muhteşem bir şehir manzarasına sahip olmaktadır. Meydan hem turistlerin hem de Floransa’da yaşayan halkın sık sık ziyaret ettiği ve manzaranın keyfini çıkarttıkları bir alandır.

Manzaranın yanında meydanda Michelangelo’ya ait bir alan vardır. Bu alanda Michelangelo’ya ait bir çok eserin bire bir kopyası yer almaktadır.

Floransa Michelangelo Meydanı

Michelangelo meydanı Floransa’da kesinlikle gitmeniz gereken yerler arasında. Buraya Floransa’ya vardığınız ya ilk gün gidin ya da son gün gidin derim. Çünkü burası minyatür bir Floransa şehri gibi. Bu manzaranın önünde birbirinden güzel ve sanat dolu muhteşem resimler çekilebilirsiniz.

Floransada gezilecek yerler - Floransa Michelangelo Meydanı

Ayrıca manzaranın fotoğrafını çektiğinizde Floransa’ya ait bütün baş yapıtların bu fotoğraf karesinin içine sığdığını göreceksiniz. Hediyelik eşya satan yerlerde gördüğünüz Floransa kartpostallarında yer alan bir çok resim de zaten Michelangelo meydanında çekilmiştir. Size tavsiyem bu muhteşem manzaranın resmini siz de çekin ve evinize döndüğünüzde resmi tabloya dönüştürün. Kendi manzara tablonuzu kendiniz yapın.

Bu muhteşem meydandan aşağı doğru şehre baktığınızda Floransa Katedrali Duomo, Arno Nehri ile nehrin üzerinden geçen Ponte Vecchio, Basilica di Santa Croce, , Palazzo Vecchio ile daha bir çok yapı eşsiz güzelliği ile aşağıdan size göz kırpıyor olacak.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.