Londra’da Gezilecek Yerler

Londra sahip olduğu birbirinden güzel saraylar, parklar, meydanlar ve müzeler sayesinde Avrupa’da en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Londra’da gezilecek yerler ise oldukça fazla olmakla beraber çok da keyifli yerlerdir. Londra denilince akla saraylar, birbirinden güzel katedraller, müzeler ve meydanlar gelir.

Londra'da Gezilecek Yerler

Londra’da gezilecek yerler hakkında bilgi

Big ben saat çanı

Londra’da gezilecek en meşhur yerlerin başını çeker. Westminster sarayının saat kulesidir. Sattin en meşhur tarafı ise 16 ton ağırlığındaki çanıdır.

Londra kalesi

Kale Londra’da gezilecek yerler sıralamasında ilk sıralarda yer alan oldukça önemli bir yapıdır. Kale 11. Yüzyılın başında kral William tarafından yapılmıştır. Kale hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Buckhingam sarayı

Londra’nın en meşhur yapısı ve en çok ziyaretçiye sahip yapısıdır. Saray ingiliz kraliyet ailesinin sahip olduğu saraylardan biridir. Saray hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Westminster sarayı

Görülmeye değer etkileyici bir saraydır. Lordlar kamarası ve avam kamarasına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Tower bridge köprüsü

Londra görsel anlamda son derece etkileyici bir şehirdir. Şehirde yer alan ve kesinlikle görmeniz gereken bir yapı olan tover bridge köprüsü ise şehrin simgesidir ve görsel bir şölendir adeta. Köprü hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Trafalgar meydanı

Lonra’da yer alan ve görmeniz gereken en ünlü meydandır. Meydanın en büyük özelliği ise orta çağlardan beridir buluşma noktası olarak kullanılıyor olması. Meydan hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

London eye

Jubilee gardens’da yer alan bir dönme dolaptır ve dolabın uzunluğu 135 metredir. Bu dönme dolap da aynı zamanda Londra’nın önemli simgelerinden biridir. London eye hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Westminster abbey manastırı

Bu manastır westminster sarayının hemen karşısında yer almaktadır. Sarayı gezmeye geldiğinizde bu manastırı da gezmeyi unutmayın. Yapıda birçok hükümdar, politikacı ve sanatçının mezarı yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Madame tussauds müzesi

Mademe tussauds müzesinin adını duymuşsunuzdur. Dünyada sadece bir kaç yerde olan ünlü isimlerin bal mumundan heykellerinin sergilendiği özel bir müzedir. Londra’ya gelmişken bu özel müzeye uğramadan dönmeyin. Müze hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

St. paul katedrali

Avrupa’nın en büyük katedrallerinden biri olma unvanına sahiptir. Christopher wren tarafından yapılmıştır.

British müzesi

1753 yılında kurulan british müzesi Londra’da gezilecek müzeler içinde en önemlilerinden biridir. Müze içerisinde oldukça zengin bir koleksiyon sergilenmektedir. Londra’da yer alan bu güzel müze hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Londra'da gezilecek yerler hakkında bilgi

Hyde park

Parkları ile de meşhur olan Londra’da yer alan görmeye değer oldukça güzel bir parktır. Park 1637 yılında açılmıştır.

Piccadilly circus meydanı

New york’un meşhur times meydanını andıran oldukça güzel bir meydandır. Yolunuz buraya düşse de düşmese de bu meydanı görmeye gitmelisiniz.

Londra hayvanat bahçesi

Eğer Londra seyahatinize çocuğunuzla birlikte gitmeyi planlıyorsanız size önerimiz Londra’da yer alan ve kesinlikle gezmesi çok keyifli olan Londra hayvanat bahçesini görmeniz. Londra hayvanat bahçesi hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın. 

Mermer tak

Hyde parkda yer alan mermer bir taktır. Aslında bu tak Buckingham Sarayı için yapılmış ancak sonrasında hyde parka götürülmüştür.

Covent garden

Londra’da yer alan en turistik bölgelerden biridir. Merkezinde yer alan sebze meyve pazarını gezebilirsiniz.

National gallery

Londra’da gezilecek müzeler arasında önemli bir yere sahip olan özel bir müzedir. Müzede sergilenen koleksiyonlar 1260 ve 1900 yıllarına ait bu iki dönem arasındaki eserlerdir.

The shard

Kendisi Avrupa’nın en yüksek binalarından biri olma unvanına sahiptir. 72 katlı ve 310 metre yüksekliğindedir.

Victoria ve Albert müzesi

Londra’da yer alan diğer gezmenizi önerebileceğim müzelerden biridir. Eğer müze gezmeyi seviyorsanız bu müzeyi de listenize ekleyebilirsiniz. Müze dünyanın en büyük dekoratif sanat müzesidir. Victoria ve albert müzesi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sea life london aquarium

London Eye’ın arkasında ve Dungeon of London’ın hemen yanında yer alan dünyanın en büyük akvaryumlarından biridir. Londra akvaryumu hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Harrods

Harrods Londra’nın en ünlü ve en önemli alışveriş merkezidir. Aslında tarihi bir alışveriş merkezi olan harrods’da ürünler son derece etkileyici bir dekor içinde sunulmaktadır.

Tate modern müzesi

Londra’nın ünlü müzelerinden biridir. 20. Yüzyıldan günümüze kadar olan modern sanat eserleri burada sergilenmektedir.

Milennium köprüsü

Köprü thames nehri üzerine inşa edilmiştir. 2000 yılında milenyum için yapılmıştır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.