Çocukla Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Bebekle gidilebilecek en iyi ülkeler

Çocuğumuz yokken tatil planı yapmak çok daha kolay ve pratikken, çocuğumuz olunca yaptığımız tatil planları daha detaylı olmak zorunda kaldı. Çocukla gidilebilecek avrupa şehirleri arasında seçim yapmak daha kolay oldu bizim için. Çünkü hem çocukla rahat edebileceğin bir ülke arayışında oluyorsun, hem de çocuk sıkılmasın ve ona da hitap eden eğlenceler olsun istiyorsunuz. Biz, bu nedenle çocuğumuzla gittiğimiz tatillerde onun da iyi vakit geçirmesini fazlasıyla önemsediğimiz için genelde onun da iyi vakit geçirebileceği aktivitelerin olduğu bölgelere de uğruyoruz.

Çocukla Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Bebekle gidilebilecek yurt dışı tatili

Yürüyebilen bir çocukla tatile gitmek ile yürüyemeyen bir bebekle tatile gitmek arasında oldukça fazla fark var. Çünkü, bebekle gidilebilecek en iyi ülkeler kesinlikle bebeğiniz ile yapabileceğiniz tatilinizde sizi zora sokmamalı. Bu nedenle yaptığım listede bebekler için de uygun olup olmadıklarını belirteceğim.

Ancak kesinlikle küçük bir bebekle tatile çıktığınızda, eğer bebek arabası da kullanıyorsanız gidip gezeceğiniz yerler bebek arabası yüzünden kabusunuz olabilir. Örneğin biz Venedik tatilinde özellikle bebek arabası ile gelen ailelerin yaşadıkları drama tanık olduk. Çünkü her yer engebeli ve kesinlikle o engebeleri bebek arabası ile geçmenin imkanı yok. Arabayı kucaklayan babalar ve mutsuz suratları açıkçası çok dikkatimi çekmişti.

avrupada çocuk dostu ülkeler

Çocukla Paris Fransa

Eğer ailecek bir tatil planlıyorsanız ama çocuğunuz da mutlu olsun istiyorsanız, kesinlikle size Paris’i öneriyorum. Neden Paris? Tahmin ettiğiniz üzere burada bulunan disneyland yüzünden. Bir kaç gün Paris’i gezip, bir kaç gün de Disneylanda ayırabilir ve çocuğunuzun da inanılmaz derecede mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Bu arada Paris, çocukla rahatlıkla gezebileceğiniz oldukça rahat bir şehir. Bebekle gidilebilecek yurt dışı tatili planlıyorsanız da gene Paris’i öneririm. Rahat bir şehir olması, gezmesi kolay olması ve burada disneylanddın olması hem bebekli, hem de çocuklu aileler için çok ideal. Bizim disneyland tatilimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Bebekle avrupa seyahati

Çocukla Almanya tatili

Almanya, çocukla tatil için son derece ideal bence. Çünkü hem gezmesi kolay, hem de bazı şehirlerinde çocuklara hitap eden bir çok eğlence var. Biz Münih tatili yaptık ve Münih’te çocuklar için olan müzeye soktuk. Bunun yanında çocukların çok sevdiği legolend de Münih’e çok yakın bir şehir olan gunzburg’da. Kesinlikle bu bölgede bir tatil planlaması yapıp, çocuğunuzu da burada legolende sokup çok mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Legolend tatimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Çocukla Billund Danimarka tatili

Danimarka, mevsimini hiç sevmediğim ama görsel anlamda çok etkilendiğim bir yer. Yan yana sıralanan o renkli evler çocukların bile kesinlikle çok hoşlarına gidiyor. Şehirde çocukla gezmek ise oldukça rahat. Dediğim gibi buraya gideceğiniz mevsime kesinlikle dikkat edin.

Şehrin diğer bir en büyük özelliği ise diğer legolendin burada olması. Bu parkın en büyük özelliği ise dünyanın en büyük lego parkı olması. Kesinlikle bu bölgeyi merak ediyor ve gezmek istiyorsanız  legolende de uğramanızı öneririm.

Bebekle gidilebilecek en iyi ülkeler

Çocukla Amsterdam tatili

Genelde çocukla Amsterdam’a mı gidilir sorusu bana çok soruldu. Ama asla bunlara kulak asmayın. Çocukla bence dünyanın her yerine rahatlıkla gidilebilir, önemli olan çocuğunuzu mağdur edecek durumlar oluşmasın. Amsterdam ise görselliği, şirinliği ile bir çok çocuğun çok beğeneceği ve asla unutamayacağı şehirler arasında.

Çocuğunuz burada gezerken kesinlikle keyif alacak ve bot turu ile çok farklı bir tecrübe yaşayacaktır. Hatta bisiklet seviyorsa, bisiklet kiralayıp çocuğunuzun da inanılmaz keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Şehir dümdüz olduğu için bebekliler de bu şehirde çok rahat ederler. Bebekle avrupa seyahati emin olun sandığınız kadar zor olmayacaktır. Çünkü, bir çok avrupa şehri emin olun fazlasıyla çocuk dostu ve etrafta bir sürü çocuklu insan görüyorsunuz.

Bebekle gidilebilecek yurt dışı tatili

Çocukla Salzburg Avusturya tatili

Romantik yol tatilimiz esnasında merak ettiğim ve görmek istediğim bir şehirdi. Romantik yol güzergahında değil ama Münih’e indiğimiz için Münih’ten çok yakın olduğu için günü birlik gittiğimiz ve çok beğendiğimiz bir şehirdi Salzburg. Kızım da oldukça beğendi şehir. Şehir, çocukla gezerken sizi asla strese ve sıkıntıya sokmuyor. Salzburg tatilimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Kocaman bir meydanı var, meydanda dev bir satranç tahtası var ve çocuklar burada gönüllerince eğleniyor. Hatta vaktiniz varsa dilerseniz şehirdeki oyuncak müzesini de gezebilirsiniz. Müzenin adı Spielzeugmuseum ve çocuklar burada çok iyi vakit geçiriyorlar. Müzede peluş oyuncaklar, antika oyuncaklar, çocuk sinemaları ve bazı çocuk oyunları var.

Avrupa şehirlerinde genelde kocaman ve son derece eğlenceli parklar var. Bunlar arasında özellikle Almanya şehirlerinin oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Almanya çok yeşil bir ülke ve şehirde çocukların koşup oynayabilecekleri yemyeşil parklar var. Münih, Berlin ve stuttgart ilk aklıma gelenler.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.