Westminster Abbey Manastırı

Londra’da gezilecek yerler sıralamasında gene ilk sıralarda yer alan Westminster Abbey manastırı Westminster sarayının hemen karşısında yer alan son derece tarihi bir yapıdır. Dini anlamda burası son derece önemli bir yapıdır. Tarihte pek çok taç giydirme töreni burada yapılmıştır.

Westminster Abbey Manastırı

Sadece bunla kalmaz bu güzel yapı. Westminster Abbey‘de pek çok sanatçı, politikacı ve hükümdarın mezarı yer almaktadır. İçeri girdiğinizde karşınıza pek çok anıt ve heykel çıkacaktır. Ancak fazla büyük olmadığı ve yer problemi olduğu için mezarlar burada diklemesine koyulmuştur.

Londra Westminster Abbey

Yapının tarihi aslında 1050 yıllarına kadar dayanmaktadır. Yapının hikayesi ise Kral Edward’ın bir manastır inşa etmek istemesi ile başlar. Manastır inşa edildikten sonra yapının sadece bir kısmı ayakta kalabilmiş. Daha sonra Kral III. Henry binayı gotik bir tarzda inşa ettirmeye karar verir ve yapıyı görmeye gittiğinizde hemen fark edeceksiniz gerçekten son derece güzel gotik bir binadır.

Prens William ile Kate Middleton'ın evlendiği yer

Aslında dünya burayı Prens William ile Kate Middleton’ın evlendiği yer olarak tanır daha çok. Çünkü Prens William ile Kate Middleton burada evlenmişerdir. Bu durum manastıra olan ilgiyi elbette daha da arttırdı. Hatta yılda bir milyonu aşkın ziyaretçiye sahipmiş burası.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.