Londra British Müzesi

Eğer Londra seyahati planlıyor ve müze gezmeyi de seviyorsanız Londra British müzesini gezmenizi öneririm. Müze Londra’nın en meşhur müzesi ve en çok ziyaret edilen müzesi olma unvanına sahip. 1753 yılında kurulan müze Sir Hans Sloane’ın tam 71.000 özel nesne bağışlaması ile oluşturulmuş.

Londra British Müzesi

Londra British müzesin içinde yer alan eserler o denli fazla ve çeşitli ki müzeye ek binalar açılmış. Müze son derece büyük ve geniş. Bu nedenle gezmeniz çok zamanınızı alacaktır. Müzeyi gezmeye gidecekseniz bu ayrıntıyı unutmayın. Müze büyük olduğu için içeride oturup dinlenebilmeniz için pek çok yerler ve kafeler var. Buralarda oturup dinlenebilir ve sonrasında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kafe ve hediyelik eşyalar 1. katta yer alıyor.

Londra British Müzesinin içi

Müze oldukça büyük ve kapsamlı olduğu için bir günde bu müzeyi gezebilmeniz pek mümkün olmayabilir. Bunun yerine müzenin girişinde yer alan British müzesi planından edinip gezmek istediğiniz bölümleri planlamanızı öneririm. Böylece vakitten ciddi anlamda tasarruf eder ve anlamlı bir müze gezisi planlamış olursunuz.

Müzenin en popüler bölümlerinden biri Mısır bölümüdür. Burada birbirinden güzel ve etkileyici heykeller, ramses firavunu, mumyalar ve tabutlar sergilenir. Yaptığınız planda Mısır koleksiyonu da olsun. Bu arada müzede Antique Turkey bölümünü de gezmeyi sakın unutmayın. Burada bizden eserler sergileniyor. Bunlar arasında İznik çinileri ve el işlemelerinden oluşan eserler en dikkat çekenler arasında geliyor.

Londra British müzesindeki Türk bölümü

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.