Londra Trafalgar Meydanı

Şehrin en ünlü ve en büyük meydanı Londra Trafalgar meydanıdır. Londra’nın oldukça merkezi bir noktasında yer alan bu güzel meydan orta çağlardan beridir buluşma noktası olarak kullanılıyormuş. Meydanı gezmeye gittiğinizde tam ortada bir anıt göreceksiniz. Bu anıt Amiral Nelson anısına yapılmış.

Londra Trafalgar Meydanı

Sarayları, köprüleri ve daha pek çok tarihi yeri ile meşhur olan Londrada gezilecek meydanlar arasında bu meydan ilk sırada yer alır. Meydana ulaşmak için metroyu kullanmaya kalktığınızda karşınıza farklı bir isim çıkacaktır. Bunun nedeni meydanın orijinal adının Charing oluşudur. Daha sonra Charing Cross olarak değiştirilmiştir. Meydana en kolay ulaşım yolu olan metro ile gitmek istediğinizde metronun Charing Cross durağında inmeniz gerekir. Ancak burada gene kafanız karışabilir. Çünkü durağın meydana bir kaç farklı yönden çıkışı vardır. Bu konuda şaşırmanıza gerek yok. Çünkü her çıkış meydanın farklı bir yerine çıkmaktadır. Siz sonuçta meydanı tamamen gezmek isteyeceksinizdir.

Londrada gezilecek meydanlar

Meydanın ortasında yer alan nelson stününün yapılma nedeni ise Lord nelson’un 1805 yılında kazanmış olduğu bir zaferi kutlamak ve Nelson’u kazandığı zaferden ötürü onure etmek içindir. Trafalgar meydanında görebileceğiniz yapı ise ulusal galeridir. Bu özel galeride 2300’den fazla özel resim çalışması yer almaktadır. Galeride Van Gogh, Leonardo da Vinci gibi önemli isimlerin de eserlerini görebilirsiniz.

Trafalgar meydanı

Trafalgar meydanı Londra için son derece önemli bir meydandır. Genelde şehirde yapılan pek çok kutlama bu meydanda gerçekleştirilir. Yeni yıl kutlaması da bu meydanda yapılır. Yani anlayacağınız Londra’nın bu en meşhur meydanını kesinlikle görmeye gitmelisiniz. Ancak meydan bazı günler ziyarete kapalıdır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.