Londra Westminster Sarayı

Thames nehrinin kıyısında yer alan Londra Westminster sarayı bu güzel şehirde yer alan diğer dikkat çeken ve gezilebilecek özel yapılardan biridir. Burası aynı zamanda parlamento binasının olduğu yerdir. Sarayda 1834 yılında çok büyük bir yangın çıkmış ve bu yangında sarayın pek çok alanı ciddi anlamda zarar görmüş. Tekrar inşa edilen ve onarılan saray bugünkü görünümüne 1852’de ulaşmış.

Londra Westminster Sarayı

Eğer Londra seyahati planlıyorsanız Londra’da yer alan saraylar konusunda bilgi sahibi olmanızı öneririm. Çünkü Londra sarayları ve köprüleri ile meşhur bir şehir. Bu güzel saray gotik şekilde tasarlanmış oldukça şık bir mimariye sahiptir. Big ben saat kulesi de burada yer almaktadır. Gelmişken bu iki yapıyı beraber gezmek size zaman kazandıracaktır.

Westminster sarayının içi

Saraya 1 ağustos ile 30 eylüle kadar değişik saatler arasında ziyaretler düzenlenir. Westminster sarayının içinde yer alan yapıların başında lordlar kamarası, avam kamarası yer alır. Ziyaretçi potansiyeli çok yüksek bir yer olduğunu belirtmek isterim. Westminster sarayına ulaşımınızı ise metro ile gerçekleştirebilirsiniz. Metronun Westminster durağında inerek buraya rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.