Viyana’da Gezilecek Yerler – Viyana’da Gezilecek Müzeler

Viyana’da Gezilecek Yerler Viyana’da Gezilecek Müzeler ve Diğer Önemli Yapılar

Muhteşem sarayların olduğu Viyana’da oldukça ilgi çekici eserlerin sergilendiği bolca müze de yer almaktadır. Viyana’da yer alan müzelerde daha çok sanat eserleri sergilenmektedir. Yani sanat müzeleri şehirde bolca yer almaktadır.

Viyana Kunsthistorisches müzesiViyana sanat tarihi müzesi

Burası tam bir sanat müzesidir ve görmeye değer özel müzelerden biridir. Viyana’da gezilecek müzeler arasında ilk sıralarda yer alır. Müzede pek çok değerli sanat eseri sergilenmektedir. Viyana Kunsthistorisches müzesi – Viyana sanat tarihi müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Maria-Theresein-Platz, Kunsthistorisches Museum Wien

Viyana Quartier müzesi

60.000 metrekare alan üzerine kurulu olan bu müzede Viyana’da görülmesi gereken müzeler arasında yer almaktadır. Müzenin içerisinde bir kaç farklı müze vardır. Bu müzelerde mimariden, resme kadar oldukça özel eserler sergilenmektedir. Viyana Quartier müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Viyana Quartier müzesi

Viyana Naturhistorisches müzesiViyana doğa tarihi müzesi

Adından da anlaşılacağı gibi bu müzede dünya ve doğa ile ilgili hiç bir yerde göremeyeceğiniz özel eserler sergilenmektedir. Bunlar dinozor maketleri, fosiller, taşlar, tarih öncesine ait kalıntılar gibi eserlerdir. Viyana Naturhistorisches müzesi – Viyana doğa tarihi müzesi hakkında detaylı blgi için buraya tıklayın.

Viyana-Naturhistorisches-müzesi-Viyana-doğa-tarihi-müzesi.jpg

Viyana Albertina müzesi

Avusturya ve Avrupa’nın önemli resim müzelerinden biridir. Müzede 65.000 den fazla resim sergilenmektedir. Viyana Albertina müzesi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Viyana Albertina müzesi

Viyana Heeresgeschichtliches müzesiViyana askeri tarih müzesi

Viyana askeri müzesi şehrin biraz dışında ve askeri bir alanın içinde yer almaktadır. Müzenin içinde sergilenenler kadar dış görünümü de son derece önemlidir. Çünkü dış cephesinde yer alan birbirinden güzel heykeller o dönemim en ünlü heykeltıraşları tarafından yapılmıştır. Müzede bir de Osmanlı tarihine ait çok önemli eserler sergilenmektedir. Osmanlı eserleri müzenin 2. katında sergileniyor. Viyana Heeresgeschichtliches müzesi – Viyana askeri tarih müzesi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Viyana Heeresgeschichtliches müzesi - Viyana askeri tarih müzesi

Viyana Schmetterlinghaus müzesiViyana Kelebek Evi

Burası görmeye değer oldukça otantik ve güzel bir mekandır. Viyana kelebek evi Viyana şehir merkezinin tam ortasında ünlü opera binasının 200 metre uzağında yer almaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere aslında burası bir kelebek cennetidir. Yüzlerce tropik kelebeğin serbestçe gezdiği bir yerdir. Viyana Kelebek Evi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Viyana Schmetterlinghaus müzesi - Viyana Kelebek Evi

Viyana Mozarthaus houseViyana Mozartın evi

Burası turistlerin en çok ilgi gösterdiği müzelerden biri. Mozart burada 2,5 yıl yaşamış. Burada 2,5 yıl yaşayan Mozart’ın o dönem kullandığı eşyalar bozulmadan saklanmış. Viyana Mozartın evi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Viyana Mozarthaus house - Viyana Mozartın evi

Viyana’da ilgi çeken ve görülmesi gereken yapılar

Viyana RathausViyana hükümet binası

Gotik bir tarzda tasarlanıp inşa edilen bu bina Viyana’da ilginç bulunan ve görülmesi gereken turistik binalardan biridir. Yapımı 1883 yılında tamamlanan bina Friedrich von Schmidt tarafından yapılmıştır. 

Viyana Rathaus - Viyana hükümet binası

Viyana Devlet Opera Binası

Viyana devlet opera binası 19. Yüzyılda inşa edilmiş oldukça önemli bir yapıdır. Hatta dünya operasının merkezi olarak bile gösterilmektedir bu bina. Viyana devlet opera binası hakkında detayli bilgi için tıklayın.

Viyana-Devlet-Opera-Binası.jpg

Viyana KunstHausWien binası

Viyana’da yer alan sıra dışı binalardan biri de burasıdır. Yapımı Friedensreich Hundertwasser’e aittir. Binanın içinde Friedensreich Hundertwasser’e ait çok özel eserler sergilenmektedir. Viyana KunstHausWien binası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Viyana KunstHausWien binası

Viyana HundertwasserhausViyana binsular evi

Bu bina zaten hemen dikkatinizi çekecektir. Dış görüntüsü rengarenk olan bu güzel binada 52 adet daire ve 4 adet de dükkan yer almaktadır. Bina mimar Joseph Krawina tarafından yapılmıştır. iyana Hundertwasserhaus – Viyana binsular evi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Viyana Hundertwasserhaus - Viyana binsular evi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.