Viyana Schmetterlinghaus Müzesi – Viyana Kelebek Evi

Viyana Schmetterlinghaus müzesi – Viyana Kelebek Evi

Orjinal adı butterfly house olan kelebek evi Viyana’da görülmesi gereken en keyifli yerlerden biri.

Viyana Kelebek Evi nerede yer almaktadır?

Bu meşhur yapı Viyana opera binasının sadece 200 metre ilerisinde yer almaktadır. Şehrin tam göbeğindedir kelebek evi.

Viyana kelebek evi aslında yapay bir ortamdır yani bir seradır. Ama o kadar güzel yapılmıştır ki gerçeğinden ayırt edemezsiniz. Ortam doğal yağmur ormanları şeklinde dizayn edilmiştir ve her yer son derece renklidir. Etrafta serbestçe dolaşan rengarenk ve birbirinden güzel bir sürü tropik kelebek vardır. Kelebekler bu alanda özgürce uçuşurlar. Onlara zarar vermek kesinlikle yasaktır.

viyyana kelebek evindeki kelebekler

Eğer yeterli vaktiniz varsa ve kelebeklerden de hoşlanıyorsanız kelebek evini gezmeye gidebilirsiniz. Çünkü ortam gerçekten oldukça ilginç. Burada her renk kelebek görmeniz mümkün. Kırmızı, mor, sarı, pembe ve daha aklınıza gelebilecek pek çok renkte birbirinde güzel kelebekler her yerde özgürce uçuşuyor ve adeta dans ediyorlar. Bazıları ise gelip sizin üzerine, elinize konuyor. Burası tam bir doğa harikası diyebilirim.

viyana kelebek evi hakkında bilgi

Viyana kelebek evine ulaşım

Metro ile ulaşımınızı rahatlıklıkla sağlayabilirsiniz. Metronun U1, U2, U4 ile Karlsplatz duraklarında inerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Tramvayla da buraya rahatlıkla gidebilirsiniz. Tramvayın karlsplatz oper durağında inerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.