Viyana KunstHausWien Binası

Viyana KunstHausWien binası

Viyana’da yer alan bir tür mimari harikasıdır bu bina. Hatta binayı görmeye gelen turistler bu bina için Viyana’nın Barcelona’sı adını takmışlardır. Çünkü Barcelona’ya gittiyseniz orada Gaudinin eserlerini hatırlıyorsunuzdur. Barcelona’ya gitmeyenlere söyleyelim Barcelona’da genelde şehir içindeki yapılar bu şekilde renkli ve farklı. Bu güzel binayı gezmeye gittiğinizde binanın hemen karşısında yer alan hediyelik eşya dükkanlarına da bir göz atmayı unutmayın derin. Güzel şeyler bulabilirsiniz.

Viyana KunstHausWien binasının içi

Viyana KunstHausWien binasının içi

Binanın içinde ise birbirinden güzel sanat eserleri sergilenmektedir. İçeride Habsburg ailesinin sanata ne kadar düşkün bir aile olduğu kanısına varacaksınız. Çünkü aileye ait çeşitli sanat eserleri burada sergileniyor. Ancak bu sanat eserleri dünyaca ünlü sanatçıların eserleri.

Binanın yapımı Avusturyalı bir sanatçı olan Friedensreich Hundertwasser tarafından yapılmıştır. Binaya dikkatlice baktığınızda hiç bir yerinde düz ve keskin köşelerin olmadığını fark edeceksiniz. Bu bilinçli yapılmış çünkü bu binanın en büyük özelliği. Ayrıca diğer bir özelliği de binanın renkleri. Viyana’da yer alan yapılar içerisinde farklı mimarisi ve rengarenk oluşu ile en dikkat çeken bina burası. Gerçekten burayı görmeye gidin derim. Hem çok değişik bir yapı oluşu hem de birbirinden güzel fotoğraflar için burası gezmeye değer.

Binaya giriş ücretsiz ancak içeride yer alan bazı bölümleri gezmek ücretli. Burası harika bir mimari ve kesinlikle Viyana’da görülmesi gereken yerlerden biri. Ayrıca binanın içinde yer alan kafede de oturup güzel bir mola verebilirsiniz.

Viyana KunstHausWien binasının içinde yer alan kafe

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.