Madrid’de Gezilecek Yerler

Madrid gezi rehberi

İspanya’nın başkenti olan Madrid’de gezip görebileceğiniz birbirinden güzel meydanlar, müzeler ve tarihi binalar yer almaktadır. Elbette şehre has olan futbolla ilgili gezebileceğiniz alanlarla beraber boğa güreşi yapılan stadyumu da görerek ve aynı zamanda bir boğa güreşine de tanık olarak tatilinize farklı bir tat katabilirsiniz.

Madrid Las Ventas Arenası

Madrid’e gittiğinizde bu stadyumu görmeden sakın dönmeyin. Çünkü las ventas stadyumu boğa güreşlerinin doğduğu yerdir. Burada belli zamanlarda boğa güreşleri yapılmaktadır. Arena 25.000 izleyici kapasitesine sahiptir. Madrid las ventas arenası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde gezilecek yerler - Madrid Las Ventas Arenası

Palacio Real de Madrid Sarayı

Palacio real de madrid sarayı batı Avrupa’nın en büyük sarayıdır. Madrid’de gezilecek en güzel yapılar arasında ilk sıraları çekmektedir. Madrid Palacio real sarayı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde gezilecek yerler - Palacio Real de Madrid Sarayı

Madrid Almudena Katedrali

Madrid’de gezilecek kiliseler ve katedraller arasında ilk sıraları çeken bir yapıdır. Katedralin inşaasına 1883 yılında başalanılmıştır. Madrid almudena katedrali hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde gezilecek yerler - Madrid Almudena Katedrali

Madrid Puerta del Sol Meydanı

Madrid’in meydanlarının hepsi de birbirinden güzel ve meşhurdur. Puerta del sol meydanı ise madrid’in en meşhur ve en merkezi meydanıdır. Madrid puerta del sol meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridin meşhur meydanları - Madrid Puerta del Sol Meydanı

Madrid Plaza Mayor Meydanı

Madrid’in gezilecek meydanları arasında yer alan plaza mayor meydanı Madrid’in ana meydanlarından biridir. Madrid plaza mayor meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridin gezilecek yerleri - Madrid Plaza Mayor Meydanı

Madrid Plaza de Espana Meydanı

Madrid’de yer alan önemli ve turistik meydanlardan biridir. Meydan sürekli belli bir ziyaretçi kitlesine sahiptir. Madrid plaza espana meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde gezilecek yerler - Madrid Plaza de Espana Meydanı

Madrid Plaza de Cibeles Meydanı

Madrid’de meydan fazlaca yer almaktadır. İşte Madrid’de gezilebilecek önemli meydanlardan biri de plaza de cibeles meydanıdır. Meydanda bir de Kibele sarayı yer almaktadır. Saray son derece etkileyicidir. Madrid plaza de cibales meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde gezilecek yerler - Madrid Plaza de Cibeles Meydanı

Madrid Gran Via Caddesi

Eğer cadde gezmeyi seviyorsanız buraya muhakkak gitmelisiniz. Gran via caddesi Madrid’in en işlek caddesidir. Cadde üzerinde bir sürü mağaza, banka, sinema, tiyatro ve restaurant yer almaktadır. Madrid Gran via caddesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madrdidde-gezilecek-yerler-Madrid-Gran-Via-Caddesi.jpg

Madrid Prado Müzesi

Madrid’de gezilebilecek müzeler arasında önemli bir yer sahiptir. Prado müzesi dünyanın en ünlü sanat galerilerinden birdir. Müzede pek çok önemli sanatçıların eserleri yer almaktadır. Madrid prado müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde gezilecek müzeler - Madrid Prado Müzesi

Madrid Santiago Bernabeu Stadyumu

Burası real madrid futbol kulübünün stadyumudur. Stadyum özellikle Madrid’e gelen erkek turistler tarafından ilgi görmektedir. Madrid santiago bernabeu stadyumu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

real madrid futbol takımnın stadyumu - Madrid Santiago Bernabeu Stadyumu

Madrid Kraliyet Botanik Parkı

Madrid’de yer alan yemyeşil bir bahçedir. Bahçe 8 hektar alan üzerine konumlanmıştır. Madrid kraliyet botanik parkı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde gezilecek yerler - Madrid Kraliyet Botanik Parkı

Madrid Reina Sofia Müzesi

Madrid’de gezilecek müzeler arasında önemli bir yere sahiptir. Son derece ünlü ve popüler bir müzedir. Reina sofia müzesi içinde 20. Yüzyıla ait sanat eserleri yer almaktadır. Madrid reina sofia müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

madridde-gezilecek-yerler-Madrid-Reina-Sofia-Müzesi.jpg

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.