Madrid Las Ventas Arenası

Madrid Las Ventas Arenası Hakkında Detaylı Bilgi

Las ventas arenası Madrid’de yer alan ve görülmesi gereken bir boğa güreşi arenasıdır. Arena boğa güreşinin doğduğu yer olarak kabul edilmektedir. 25.000 izleyici kapasitesine sahip olan las ventas arenası İspanya ülkesinin boğa güreşi evi olarak nitelendirilir.

madridde gezilecek yerler - Las Ventas bullfighting arenasında boğa güreşi görüntüleri

Las ventas arenasında boğa güreşleri ne zaman olur

Eğer bu gösterişli arenada boğa güreşi izlemek istiyorsanız tatil programınızı mart ile aralık ayları arasında yapmalısınız. Çünkü boğa güreşleri mart ayında başlar ve aralık ayında sonlanır.

Arenayı gördüğünüzde seramik ağırlıklı bir mimari dikkatinizi çekecektir. Bunun nedeni ise bu arenanın Fas tarzında inşa edilmiş olmasıdır. Las ventas arenasının mimarı ise Jose Espeliudur.

madridde gezilecek yerler - Madrid Las Ventas Arenası

Boğa güreşi olmayan dönemlerde ise arena elbetteki boş kalmamaktadır. Boğa güreşlerinden kalan zamanlarda arenada genelde konserler ya da gösteriler gerçekleşir.

Boğa güreşi İspanya’nın en yaygın aktivitelerinden biridir. İspanya halkı boğa güreşlerine ayrı bir ilgi duyar. Bu nedenle şehirde belli zamanlarda da festivaller düzenlenir. Bu festivallere denk gelirseniz şehirde 24 saat neredeyse boğa güreşleri yapıldığına denk gelirsiniz.

madridde gezilecek yerler - Madrid Las Ventas Arenasında boğa güreşi zamanları

Eğer Madrid’e gitme nedenlerinizin başında bir boğa güreşi izlemek geliyorsa size mayıs ve haziran aylarını tavsiye edebilirim. Çünkü en iyi matadorlar ve en iyi boğa güreşleri mayıs ve haziran aylarında yapılmaktadır.

Boğa güreşi her ne kadar bir çok kesim ve İspanya halkı tarafından yoğun ilgi görse de hayvanlara yapılan kötü muamele nedeni ile bir çok insan boğa güreşine karşıdır. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız boğa güreşi izlemek yerine Madrid’e gitmişken Las ventas arenasını şöyle bir gezmekle yetinebilirsiniz.

Madridde gezilecek yerler - Madrid Las Ventas Arenasında boğa güreşleri ne zaman olur

Arenayı gezerken rehberli tur hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Bu tur hizmet ortalama 45 dakika kadar sürmektedir. Bunun yanında arenayı gezdikten sonra arena içerisinde yer alan hediyelik eşya dükkanlarından kendiniz ya da sevdikleriniz için boğa güreşinin evi olan Las ventası simgeleyen güzel hediyelikler alabilirsiniz.

madridde gezilecek yerler - Madrid Las Ventas Arenasının içi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.