Madrid Plaza de Espana Meydanı

Madrid Plaza de Espana Meydanı Hakkında Detaylı Bilgi İspanya Meydanı

Madrid pek çok Avrupa şehirleri gibi bolca meydana sahip özel şehirlerden biridir. Meydanlar genelde bir şehre güzellik ve hareket katar. Pek çok önemli durumlarda ya da özel gece ve gündüzlerde meydanlarda toplanır insanlar. Madrid’de yer alan özel ve güzel meydanlardan biri de plaza de espana meydanıdır.

madridde geziecek yerler - Madrid Plaza de Espana Meydanı hakkında bilgi

Meydan yapıldığı zamanlarda ordu tarafından karargah olarak kullanılıyormuş. Meydanda yer alan heykeller aslında meydandan daha çok ilgi çeker. Meydandaki heykeller arasında yer alan zürafa gökdeleni de yoğun ilgi görmektedir.

madridde gezilecek yerler - Madrid Plaza de Espana Meydanında yer alan anıtlar

Plaza de espana meydanı Madrid’de yer alan son derece büyük bir meydandır. Meydan oldukça turistik bir mekandır. Dünyanın her yerinden gelen turist kalabalığını bu meydanda görmeniz mümkün.

madridde gezilecek yerler - Madrid Plaza de Espana Meydanında yer alan heykeller

Plaza de espana meydanının tam merkezinde bir anıt göreceksiniz. Bu anıt ünlü İspanyol şair, yazar ve oyun yazarı Miguel de Cervantes Saavedra’nın anıtıdır. Anıt Madrid’in sembollerinden biri olmayı başarmıştır. Oldukça ilgi gören bu anıtın önünde siz de birbirinden güzel Madrid fotoğrafları çekmeyi unutmayın.Anıtın iki yanında yer alan heykeller ise Don kişotun iki aşkı olan Aldonzo Lorenzo ile Dulcinea del Toboso’nun heykelleridir.

madridin gezilecek en güzel meydanları - Madrid Plaza de Espana Meydanı hakkında bilgi

Bu güzel meydana geldiğinizde Moncloa yönüne doğru gidin bu tarafta Madrid prenses sokağını göreceksiniz. İşte bu sokağı gezmeyi sakın unutmayın. Çünkü bu sokak Madrid’in en trend alışveriş alanıdır.

Madrid Plaza de Espana Meydanına Ulaşım

Meydana metronun 3. ve 10. hatları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.