Dünyanın En Turistik Yerleri

Dünyanın en popüler ülkeleri

Yapılan bir araştırma sonucu dünyanın en turistik yerleri açıklandı ve bu sıralama herkesi oldukça şaşırttı. Çünkü genelde herkesin en popüler olduğunu düşündüğü bazı ülkeler listede alt sıralarda çıktı. Bunun nedeni olarak ise terör ve euro para birimi gösterildi. Ancak şu bir gerçek ki, her zaman en popüler yerler sıralamasında üst sıralarda çıkan Avrupa, artık yerini asyaya kaptırıyor gibi. Gelelim listede hangi ülkelerin olduğuna.

Dünyanın En Turistik Yerleri

Çin – Şanghay

Mistik dokusu, farklı yaşam şekli ve oldukça güzel mimarisi ile Şanghay bu listede ilk sırada yer aldı. Yani anlayacağınız dünyanın en popüler ülkeleri arasında ilk sırayı Çin çekiyor.

Shanghai

Tayland – Pattaya

Zaten Tayland’ın listede ilk sıralarda çıkacağından emindim. Ancak gene de Avrupa karşısında şansını merak ediyordum. Tayland en çok turist çeken ülkeler sıralamasında resmen zirveyi zorluyor. Son günlerde Tayland’a ülkemizden de çok fazla insan gidiyor tatil için. Özellikle, bizde kış ayları iken orada güzel bir yaz zamanı olması, sömestr tatilinde alternatif arayanlar için çok iyi bir seçenek oluyor. Tayland’ın o eşsiz adalarını buradan inceleyebilirsiniz.

Dünyanın en popüler ülkeleri Tayland - Pattaya

İspanya – Barcelona

Sonunda Avrupa’ya gelebildik. İspanya’nın en popüler şehri tahmin edeceğiniz üzere Barcelona. Barcelona, her sene turist sayısını arttırarak ilerliyor. Barcelona gerçekten Avrupa’nın özel yerleri arasında. Soğuk Avrupa şehirlerine oranla çok farklı olduğunu söyleyebilirim. Barcelona yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

en çok turist çeken ülkeler İspanya - Barcelona

Hindistan – Mumbai

Son günlerde insanların ilgisi Hindistan’a çok fazla artmaya başladı. Tamamen farklı bir yaşam şekline sahip olan Hindistan aynı zamanda güzel mimarisi olan Mumbai şehriyle tüm dünya ülkeleri arasında en çok ziyaret edilen yerler arasında ilk sırada olabilmeyi başardı.

Hindistan - Mumbai

Amerika – Miami

Miami’ye önceleri sadece civar ülkelerden tatilciler giderken, artık Miami o kadar popüler oldu ki, dünyanın dört bir yanından tatilci artık Miami’ye tatil için gidiyor. Ülkemizden de çok fazla talep var Miami’ye.

Miami Beach

Çekoslavakya – Prag

Ülkeye giden turist sayısında her geçen gün ciddi artışların yaşandığı bir şehir Prag. Prag, benim şu ana kadar gördüğüm şehirler arasında en büyüleyici olanlar içinde ilk sıralarda yer alıyor. Gerçi hiç bir şehir ve hiç bir ülke bende İtalya’nın yerini tutamaz ama Prag soğuk ve sinirli insanlarına, buz gibi iklimine rağmen kesinlikle çok güzel bir şehir. Prag yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Çekoslavakya - Prag

Güney Kore – Seul

Son günlerde Güney Kore’ye özellikle de Seul’a ilgi oldukça arttı. Dünya gezginleri Avrupa dışında alternatifleri ciddi anlamda değerlendiriyorlar.

Güney Kore - Seul

Türkiye – İstanbul

Yaşadığımız onca olumsuzluğa karşı, yapılan bu araştırmada hiç de fena sayılmayan bir sırada çıkıyoruz. İstanbul tüm dünyada aslında en çok merak edilen şehirler arasında geliyor. Turist sayımız azalmış olsa da hala İstanbul en çok turist ağırlayan şehirler arasında ilk sıralarda olmayı başarıyor. Zirveye yerleşmemiz dileği ile.

Türkiye - İstanbul

Japonya – Tokyo

Düzgün yaşam standartları ve güzelliği ile herkesin aslında içten içe merak ettiği bir ülkedir Japonya. Ancak içimizde bazıları merak etmekle kalmamış, gidip yakından görmüş bu ülkeyi ve şehri.

Japonya - Tokyo

İtalya – Roma

Gittiğim Avrupa tatillerimde en beğendiğim ülke İtalya olmuştu. Venedik, Floransa, Roma hepsi de birbirinden güzeldi. Dünya da benimle aynı fikirde sanırım ki, Roma bu listede ilk sıralarda yer alıyor. Roma çok güzel, çok sıcak ve çok şirin bir şehir. Roma yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

İtalya - Roma

Tayland – Phuket

Çok popüler oldu Tayland son günlerde. Her şehri, her adası dünya üzerinde tek tek en çok ziyaretçi akınına sahip yerler arasında zirveyi zorluyorlar adeta. Phuket’de aynı şekilde, bizim ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünya üzerinde son derece popüler bir yer. Geçen senelere oranla turist sayısının ciddi anlamda arttığı ve bunun daha da artacağı öngörülüyor.

Tayland - Phuket

Malezya – Kuala lumpur

Ülkemizde yeni yeni keşfedilmeye başlansa de burası, dünyada çoktan keşfedildi ve çok da sevildi. Tüm dünyanın neredeyse en çok merak ettiği yerler arasında gösteriliyor. Turist sayısı ise her gün daha da artıyor.

Malezya - Kuala lumpur

Amerika New yok

Eğer bir Amerika şehri görmek ama çok da zorlanmak istemiyorsanız kesinlikle New york derim. Hem diğer bir çok Amerika şehrinden bize çok daha yakın hem de ulaşımı çok daha kolay. New york dünya üzerinde zaten en çok merak edilen şehirler arasında geliyor. Bu nedenle özellikle bir kaç senedir turist sayısında ciddi artışlar olmuş. Bu da New york’un daha çok zamanlar popüler olacağı anlamına geliyor. New york yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Amerika New yok

Fransa – Paris

Bir dönem yaşadığı terör saldırıları sonucu ciddi zararlar görse de ve turist sayısında da kendine oranla oldukça düşüşler yaşasa da, Paris Paris’dir diyorum. Çünkü elbette Paris gibi bir şehrin bu listede olmaması imkanız olurdu. Paris yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Fransa - Paris

BAE – Dubai

Özellikle ülkemizden çok fazla tatilci tercih ediyor Dubai’yi. Dubai oldukça güzel bir şehir olmasının yanında mevsimsel olarak da ülkesinde soğukla savaşanların gidip sıcak bir nefes alabildikleri ve yaza özlem giderdikleri bir yer. Fakat en önemlisi Dubai tam bir alışveriş cenneti. Genelde tüm dünyadan insanlar buraya alışveriş için geliyorlar.

BAE - Dubai

Sinagapur

Pahalı, lüks ve özel bir yaşantının sunulduğu bir yer burası. Son günlerde de özellikle ülkemizde çok popüler. Bambaşka bir güzelliğe sahip olması ve kaliteli görünümü ile tüm dünya tarafından en çok merak edilen ve ziyaret edilen yerler arasında. Singapur’a giden tursit sayısı her geçen gün artmış ve daha da artacağı söyleniyor.

Sinagapur

İngiltere – Londra

Çok güzeldir Londra. Görülmesi gereken özel bir yerdir. Gün geçtikçe turist sayısını da arttırmış Londra. Tüm dünya üzerinden ciddi bir turist akınına sahip. Londra yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere - Londra

Tayland Bangkok

Dediğim gibi Tayland yakında tüm şehirleri, adaları sayesinde üst sıraları komple kilitleyecek gibi. Bangkok’un özellikle 2017 yılında turist sayısını ciddi anlamda arttırdığı gözlemlenmiş. Önümüzdeki senelerde ise bu rakamların daha da artacağı söyleniyor.

Tayland Bangkok

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.