Prag’da Gezilecek Yerler

Prag’da Gezilecek Yerler – 2. bölüm

Prag’da gezilecek yerler 2. Bölüm yazımızda Prag’da yer alan diğer önemli yapılar hakkında oldukça güzel bilgiler yer almaktadır.

Prag karl meydanı

New town’da yer alan bu meydan Prag’da yer alan en önemli meydanlardan biridir. Ayrıca meydanın diğer bir özelliği ise orta Avrupa’da yer alan en büyük meydan olmasıdır. Prag’da gezilecek önemli yapı ve meydanlardan biri olan karl meydanını gezmenizi öneririm. Prag karl meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Prag karl meydanı

Prag devlet tiyatrosu

19. yüzyılda yapılan Prag devlet tiyatrosu Çek cumhuriyetinde özgürlük ve kültürün simgesi olma özelliğinden ötürü Prag’da en çok ziyaret edilen binaların başında gelir. Prag devlet tiyatrosu hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Prag devlet tiyatrosu

Prag St. Nicholas church kilisesi (lesser town)

Barok tarzda yapılmış bir kilise gezmek istiyorsanız bu kilseyi gezmenizi öneririm. Prag’da yer alan önemli kilise ve saraylar listesinde ilk sıralarda yer alan bir yapıdır. Prag St. Nicholas church kilisesi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Prag St. Nicholas church kilisesi (lesser town)

Prag ulusal müzesi

Prag’ta gezilecek müzelerden biri de prag ulusal müzedir. Müzede sanat, müzik, kütüphanecilik ve tarih ile ilgili milyonlarca eser sergilenmektedir. Prag ulusal müze hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Prag ulusal müzesi

Prag St. Nicholas church kilisesi ( old town)

Prag’da gezilecek diğer bir önemli kilise de burasıdır. Kilise old town meydanında yer almaktadır. Özellikle kilisenin iç tasarımı gerçekten görmeye değer ve özeldir. Prag St. Nicholas church kilisesi ( old town) hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Prag St. Nicholas church kilisesi ( old town)

Prag royal garden

Prag kalesini gezmeye gitmişken kalenin içinde yer alan bu bahçeyi de görmenizi tavsiye ederim. Bu bahçe 16. yüzyılda yapılmıştır. Yapılmasının nedeni ise kalede yaşayanların gezip dolaşabilecekleri güzel bir alan oluşturmak içindir. Prag royal garden hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Prag royal garden

Prag’da gezilecek yerler yazımızın 1. bölümü için buraya tıklayın.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.