Barcelona’da Gezilecek Yerler

Barcelona’da gezilecek yapılar

Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Barcelona’da her zevke ve her yaşa hitap eden eğlence ve aktivite yer almaktadır. Bu şehirde yer alan yapılar, müzeler, tarih kokan eserler ve dünyaca ünlü bir mimar olan Gaudi’ye ait eserler size iyiki bu şehre gelmişim dedirtecek.

Barcelona Sagrada Familia Kilisesi

Sagrada familia kilisesi Barcelona’da yer alan ve Barcelona’nın simgesi olmuş eserlerden biridir. Kilise dünyaca ünlü mimar gaudi’nin en ünlü eserlerinden biridir. Ayrıca kilisenin diğer bir önemli özelliği de Unesco tarafından dünya tarihi mirası listesine alınmıştır. Barcelona Sagrada Familia Kilisesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Sagrada Familia Church kilisesi

Barcelona Casa Mila

Gaudi’ye ait eserler arasında bulunan casa mila La pedrara olarak da bilinir. Kendine has ve oldukça orjinal bir tasarımı vardır. Barcelona Casa Mila hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Casa Mila binası

Barcelona Park Güell

Gaudi’ye ait bir eser olan park güell barcelona’da gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda bulunan güzel ve orjinal bir yapıdır. Barcelona Park Güell hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Park Güell

Barcelona Katedrali

Gotik mimariden hoşlanıyorsanız Barcelona’da gezilecek yerler listenizde barcelona katedralini ilk sıralara çekin. Çünkü katedral barcelon’da yer alan oldukça güzel gotik bir mimariye sahiptir. Barcelona Katedrali hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona katedrali

Barcelona La rambla caddesi

Barselona’nın caddelerinin şıklığından ve güzelliğinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. La rambla caddesi de Barcelona’da yer alan en ünlü caddedir. Barcelona La rambla caddesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona La Rambla caddesi

Barcelona Poble Espanyol Müzesi

Müze severler Barcelona’da gezilecek müzeler listenize bu müzeyi eklemeyi sakın unutmayın. Poble espanyol müzesi bir tür açık hava müzesidir. Müze küçük bir İspanyol köyü modelinde tasarlanmıştır. Barcelona Poble Espanyol Müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barceolonada gezilecek yerler - Barselona Poble Espanyol müzesi

Barcelona Picasso Müzesi

Herkesin tanıdığı ve eserlerini merak ettiği dünyaca ünlü sanatçı Pablo Picasso’nun eserleri bu müzede sergilenmektedir. Müzede 3500’den fazla Picasso eseri görebilirsiniz. Barcelona Picasso Müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilcek müzeler - barcelona Picasso müzesi

Barcelona Casa Batllo

1877 ylında inşa edilen bu bina Antoni Gaudi ve Josep Maria Jujol’in beraber restore ettiği bir yapıdır. Bina 1905 ile 1907 yılları arasında baştan tasarlanmıştır. Barcelona Casa Batllo hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Casa Batllo

Barcelona Plaçe de Catalunya meydanı

Bir çok Avrupa şehrinin meydanları meşhurdur. Barcelona2nın da en ünlü meydanı plaçe de catalunya meydanıdır. Meydan birbirinden güzel çeşmeler ve heykellerle doludur. Barcelona Plaçe de Catalunya meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - barcelonanın güzellikleri - Barcelona Plaçe de Catalunya meydanı

Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesi

Eğer gotik bir kilise görmek isterseniz Barcelona’da yer alan santa maria del mar kilisesini görmeye gidebilirsiniz. Deniz kenarında yer alan bu gotik kilise 14. yüzyıldan kalmadır. Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek kiliseler - Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesi

Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera BinasıBarcelona Opera Binası

1847 yılında Barcelona’da inşa edilmiş görülmeye değer bir opera binasıdır. Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera Binası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera Binası

Barcelona La Boqueria pazarı

Barcelona geziniz boyunca en eğlenceli gezi noktası neresi derseniz bu pazarı size tavsiye ederim. Yerli ve yabancı bir çok insan tarafından gezilen bu pazar oldukça keyifli ve eğlenceli bir mekandır. Barcelona La Boqueria pazarı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada-gezilecek-yerler-barcelonada-yer-alan-pazarlar-Barcelona-La-Boqueria-pazarı.jpg

Barcelona Torre Agbar Gökdeleni

Barcelona’nın en önemli simgelerinden biridir. Carrer badajoz ile Avingude diagonal arasında yer alır. 38 katlı bir gökdelendir. Barcelona Torre Agbar Gökdeleni hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yapılar - Barcelona Torre Agbar Gökdeleni

Barcelona Passeig De Gracia Caddesi

Caddeleri ile de meşhur olan Barcelona’da yer alan ana caddelerden biridir. Barcelona Passeig De Gracia Caddesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek güzel caddeler - Barcelona Passeig De Gracia Caddesi

Barcelona Nou Camp Stadyumu

En çok erkek turistlerin ilgisini çeken son derece güzel bir stadyumdur. Nou camp stadyumu F.C Barcelona futbol takımnın stadyumudur. Nou Camp Stadyumu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezip görülecek yerler - Barcelona Nou Camp Stadyumu

Barcelona Port Vell Limanı

Port vell limanı Barcelona limanının bir parçasıdır. Barcelona Port Vell Limanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonanın-gezilecek-en-güzel-yerleri-Barcelona-Port-Vell-Limanı.

Barcelona Tibidabo Dağı

Serra de collserola’da bulunan en yksek dağdır. Dağın yüksekliği 512 metredir. Barcelona Tibidabo Dağı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Tibidabo Dağı

Barcelona Kristof Kolomb Heykeli

Kristof kolomb’un Amerika’ya ilk seferinin şerefine yapılmış oldukça heybetli bir heykeldir. Heykel La ramblada yer almaktadır. Heykelin yapımı Rafael Atche’ye aittir. Barcelona Kristof Kolomb Heykeli hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Kristof Kolomb Heykeli

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

2 Cevaplar

 1. Nilgun dedi ki:

  Gezi rehberi olarak faydasini gordugumuz bir sayfa olmus tesekkurler

  • Ozgul Sunar dedi ki:

   Merhabalar;
   Beğenmenize çok sevindim Nilgün hanım.
   İyi günler, tatille kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.