Brüksel’de Gezilecek Yerler

Brüksel diğer pek çok Avrupa şehrine oranla çok fazla gezilecek yere sahip bir yer değildir. Brüksel’de gezilecek yerler kısıtlıdır ve çok zamanınızı almaz. Brüksel aslında başka bir Avrupa şehrine gitmişken görülebilecek ekstradan bir yer olması daha uygundur. Yani direkt kendisi için seyahat planlamaya değecek bir şehir midir? Zamanı çok olana ve diğer pek çok Avrupa şehirlerini görmüş olanlara değecek bir yerdir.

Brüksel'de Gezilecek Yerler

Ancak gittiğimde ne  yaparım bu şehirde diye endişelenmeyin. Brüksel gezilecek yerleri ile sizi tatmin edebilecek şehirlerden biridir. Gene de fazla beklentilerle gitmeseniz daha doğru olur. Farklı bir şehir, farklı bir kültür ve hoş küçük bir Avrupa şehri görmeye gidiyorsunuz. Yani Roma, Amsterdam ya da Barcelona gibi altın şehirlerle kıyaslamazsanız daha iyi olur. Brüksel’de gezilecek yerler listesi aşağıda sıralanmaktadır. Dilerseniz yazının üzerine tıklayıp yazının ayrıntılı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Brüksel’de konaklama önerilerime buradan ulaşabilirsiniz. 

İşeyen çocuk heykeli

Çikolata müzesi

Kraliyet sarayı

Atomium binası

Belediye sarayı

Grand place meydanı

Brüksel mini Avrupa parkı

brükselde gezilecek yerler listesi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.