Floransa’da Yapılacak Şeyler

Floransa’da neler yapılabilirFloransa’da gezilecek yerler

Floransa kendisini görmeye gelen neredeyse herkesi güzelliği ile adeta büyüleyen muhteşem şehir. İtalya’nın incisi Floransa. Gittiğinizde bu orta çağdan kalma ve buram buram sanat kokan şehirde muhteşem bir huzur ve keyif hissedeceksiniz. Floransa’da yapılabilecek çok fazla eğlenceli aktivite bulabilirsiniz.

Son derece samimi ve sıcak olan bu güzel şehrin öncelikle tatlarını keşfetmeyi asla unutmayın. Sonuçta İtalya’nın önemli bir şehrindesiniz. Pizzanın anavatanınındasınız. Bunu değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yüksek ihtimalle ülkenize döndüğünüzde aklınızdan hiç çıkmayacak olan o muhteşem pizzalarını her fırsatta yiyin.

floransa pizzacıları - floransada yapılacaklar

Roma’nın meşhur meydanları gibi Floransa’nın da birbirinden güzel meşhur meydanları vardır. İllaki bu meydanlarda en az bir akşam geçirin. İster meydanda bank üzerinde keyifle sokak sanatçılarını dinleyin, isterseniz de meydanda yer alan o şık restaurantlarda bir akşam yemeği yiyin. Floransa’da yeme içme ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Floransa’da hava kararmadan otelinize dönmeyin. Muhteşem meydanlarının nasıl da güzel aydınlatıldığını kesinlikle tecrübe edin. Gündüz gezdiğiniz sanat eserlerini bir de akşam hava karardıktan sonra gezin.

floransanın gece görüntüsü

Ponte vecchio köprüsünü görmeye gittiğinizde önünde birbirinden ilginç ve farklı resimler çekin. Hediyelik eşya için Floransa’nın tam merkezinde yer alan san lorenzo pazarına gidin. Pazar adından da anlaşılacağı gibi san lorenzoda yer almakta. Floransa’da alışveriş için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Floransa Ponte Vecchio köprüsü - floransa fotoğrafları

Piazza Della Signoria Meydanında muhakkak bolca vakit geçirin. Michelangelonun david heykelinin bir kopyası burada yer almakta. Heykelin bolca fotoğrafını çekin.

floransa Piazza Della Signoria meydanı

Uffizi galerisine muhakkak gidin. Yalnız galeri fazlaca turistik olduğu için önünde oldukça uzun ve sıkıcı kuyruklar olabiliyor. Bunu yaşamamak adına size rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Bu sayede saatlerce sıra beklemeden kolayca içeri girebilirsiniz. Bazı yaz akşamları galerinin hemen önünde muhteşem açık hava konserleri oluyor. Eğer tatilinizi yaza planlıyorsanız galerinin önündeki merdivenlere oturup elinize de içeceğinizi alıp bu muhteşem konserin tadını çıkarmanızı öneririm.

Floransa Uffizi galerisi - floransada yapılacak şeyler

Turist otobüslerinin illaki uğradığı piazza michelangelo yani michelangelo meydanına gidin. Burası alabildiğine büyük bir Floransa manzarası sunacak size. Burada manzaranın keyfini çıkarabilir ve muhteşem sanatsal fotoğraflar çekebilirsiniz.

Floransa michelangelo meydanı - michelangelo meydanının manzarası

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.