Brüksel Mini Avrupa Parkı

Brüksel’de gezilecekler arasında en keyiflilerinden biri olan Brüklsel mini Avrupa parkı adından da anlayacağınız gibi Avrupa şehirlerinin birebir kopyasının olduğu minyatür bir park alanıdır. Yaklaşık 350 adet Avrupa minyatürü sergilenmektedir park içinde. Park gerçekten gezmesi oldukça keyifli ve eğlencelidir.

Brüksel Mini Avrupa Parkı

Parkı bir günde bitirmeniz mümkün. Brüksel mini avrupa parkı içinde ayrıca lunapark ve su parkı da yer almaktadır. Sadece bir günde Avrupanın pek çok özel simgesini burada görüp yakından inceleyebiliyorsunuız. Kulağa eğlenceli geliyor olsa gerek.

Bu eğlenceli park hükumet tarafından da ciddi anlamda desteklenmektedir. 24.000 metrekarelik bir alana yayılmış şekilde inşa edilmiş olan bu parkta yer alan yapılar gerçeklerinin birebir şekilde ama küçültülmüş halleridir. Tüm yapılar yağmur, kar ve aşırı sıcak havalara karşı dayanıklı şekilde yapılmışlardır.

brükselde gezilecek yerler - Brüksel Mini Avrupa Parkı

Parkı gezmeye gittiğinizde karşınıza çok küçük minyatürler çıkacak gibi düşünmeyin. Bazı minyatürler oldukça büyük. Parkı görmeye en çok öğrenci grupları ve turistler geliyor. Yoğun bir ilgi gören bu parkı siz de Brüksel ziyaretiniz esnasında görmeye gidebilirsiniz. Park hemen Atomiumun yakınında yer almaktadır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.