Brüksel Çikolata Müzesi

Eğer çikolatalardan hoşlanıyorsanız Brüksel çikolata müzesini görmeye gidebilirsiniz. Brüksel’in çikolataları ile meşhur olduğunu artık bilmeyen yoktur. İşte bu müzede meşhur Brüksel çikolatalarına ev sahipliği yapan bir müzedir. Müze 1998 yılında ünlü Belçika çikolatacısı Joseph Jo Draps’ın eşi tarafından yaptırılmıştır.

Brüksel Çikolata Müzesi

Çok büyük bir müze canlandırmayın gözünüzde. Oldukça küçük ama son derece derli toplu bir müzedir çikolata müzesi. Daha kapıdan içeri girer girmez sizi buram buram müthiş bir çikolata kokusu karşılar. Müzenin hemen girişinde bu büyüleyici çilkolataların satışı da yapılmaktadır.

çikolata müzesi

Bu hoş kokulu ve lezzetli müze Brüksel’de gezilecek turistik yerler sıralamasında yer almamaktadır. Ancak siz gene de yolunuz düşerse gezebilirsiniz. Müzeye giriş ücretlidir ve içeride bazı tadımlık çikolatalar yer almaktadır. Ancak tadımlık çikolataların tadına bakabilmeniz için bile belli bir ücret ödemeniz gerekir. Müzenin içinde çikolatalar ve çikolatalarla yapılan gösteriler sergilenir. Örneğin deniz kabuğu şeklindeki çikolataların yapım aşaması bir show şeklinde anlatılır. Anlatım ingilizce ve fransızca dilde yapılır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.