Brüksel Grand Place Meydanı

Gezmesi son derece keyifli olan Brüksel grand place meydanı Avrupa’nın en güzel meydanı olarak kabul edilmektedir. Meydan barok ve gotik tarzdadır ve unesco dünya tarih mirası listesindedir. Meydanı gezmeye gittiğinizde etrafta yer alan sokak ve cadde isimlerinin anlamlarına baktığınızda hep yemek isimleri olduğunu fark edeceksiniz. Bunun nedeni meydan ilk yapıldığında yiyecek alış ve satışının yapıldığı bir yermiş. Bu yüzden de meydanı çevreleyen sokaklara yiyecek isimleri verilmiş.

Brüksel Grand Place Meydanı

Meydanda birbirinden güzel yapılar yer alır. Bu yapılar 1695 yılında Frnasa tarafından bombalanmış ve sonra tekrar yenilenerek günümüzdeki görüntüsüne kavuşturulmuştur.Grand place meydanı Brüksel’in en turistik bölgesidir. Meydanda küçük dükkanlar ve büyük markaların mağazaları yer alır.

Brüksel seyahatiniz boyunca sizi en çok etkileyecek ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak yer burasıdır. Meydan gece ve gündüz hiç bitmeyen bir kalabalığa sahiptir. Daha çok gençlerin meydanı adeta istila ettiklerini hemen fark edersiniz. Daha sonra da dünyanın her yerinde olduğu gibi turist kalabalığı doludur.

Grand place meydanı

Meydanda birbirinden güzel kafe ve restaurantlar yer almaktadır. Bu kafe ya da restaurantlardan birinde oturup eğlenceli meydanın keyfini çıkararak bir şeyler içebilir ya da yiyebilirsiniz. Daha çok Türk ve yunan mutfağına ait yemekler yapan restaurantlar yer alıyor meydanda. Ancak özel Brüksel yemekleri yapan yerler de oldukça fazla burada, tercih sizin. Meydana ulaşım oldukça kolaydır. Metro ile ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle güzel havalarda meydan inanılmaz eğlenceli ve güzel olur. Rengarenk çiçeklerle süslenen meydanın keyfi gerçekten yaşamaya değerdir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.