Rodos Kelebekler Vadisi

Rodos Kelebekler Vadisi

Burası bir sürü kelebeğin etrafta özgürce uçuştuğu, yemyeşil ağaçlardan oluşan, dere ve patika yolların olduğu gerçek bir doğa harikasıdır. Bu bölge kelebeklerin adeta doğal yaşam alanlarıdır. Eğer kelebekleri seviyorsanız ve rahatsız olmuyorsanız bu bölgeye gidip gezebilirsiniz. Ancak kelebeklerden rahatsız olabilecek bir yapınız varsa gitmemenizde fayda var çünkü kelebekler etrafta özgürce uçuşuyor ve sayıca da fazlalar.

Ancak öyle bir sürü farklı cinste kelebek hayal etmeyin. Burada tek cins kelebek var ve bu kelebek cinsi mayıs ile eylül ayları arasında üreme dönemi esnasında burada yer alan Quadripunctaria besinine ulaşmak için bu bölgeye akın ederler.

Genelde rodosa gelen pek çok turist kelebekler vadisini de görmeye giderler.Vadinin kelebekler kadar meşhur olan tarafı ise doğal güzellikleridir. Bir çok yemyeşil ağaç ve etrafta dereler akmaktadır. Görmek ve bu tecrübeyi yaşamak isterseniz burayı görmeye gidebilirsiniz. Ancak kelebek anlamında fazla beklentilerle gitmeyin derim.

Rodos Kelebekler Vadisi - rodosta gezilecek yerler

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.