Crystal Waterworld Hakkında Deneyim ve Yorumlar

Antalya’da yer alan bazı oteller vardır ki bu oteller diğerlerine oranla bir adım öne çıkmış otellerdendir. İşte bunlardan biri de Crystal oteldir. Burada crystal water world hakkında yorum sahibi olacak ve pek çok ayrıntısını yazmaya çalıştığım otel hakkında son derece ayrıntılı bilgilere sahip olacaksınız.

Crystal water world Hakkında Yorum

Öncelikle otel gerçek anlamda çocuk dostu bir otel. Bunu her noktasında kesinlikle hissediyorsunuz. Zaten müsteri portföyü de çoğunlukla çocuklu ailelerden oluşuyor. Fakat bu durum crystal water world şikayet yorumlarını da beraberinde getirebiliyor. Ancak büyük otellerin çocuk dostu oteller olduğu gerçeğini unutmamakta fayda var.

Otelin son derece olumlu yönleri olduğu gibi olumsuz yönleri de çok fazla. Burada hem olumlu hem de olumsuz yönlerini objektif bir şekilde yazmaya çalışacağım. Sonuçta herşey görecelidir. Başkasına iyi gelen size kötü gelebilir. Ya da tam aksi olabilir. Crystal water world otel hakkında bilgi sahibi olmak aslında sizi bu otele rezervasyon yaptırıp yaptırmamak konusunda aydınlatacaktır.

crystal water world aqua park

Öncelikle otelin olumlu yönlerinden bahsedelim. Otel çok güzel bir mimariye sahip. Otelde kullanılan her tür malzeme son derece kaliteli. Odalarda kullanılan sabundan tutun da pek çok malzemeye kadar kaliteden pek de ödün vermediklerini hemen hissediyorsunuz.

Temizlik takıntısı olan biri olarak otelin inanılmaz derecede temiz olduğunu söyleyebilirim. Restaurantından tutun da, toplu kullanılan açık alanlara, ve en önemlisi odalara kadar her yer tertemiz. Bunun yanında otel personeli anladığım kadarı ile otelin en büyük artısı. Personel iyi değil tam anlamı ile muhteşem. Hepsi çok güler yüzlü ve size yardımcı olabilmek adına kendilerini paralıyorlar.

crystal water world çocuk aquaparkı

Hep gülen suratla gezen ve sizden gözlerini kaçırmayan garsonlar var. Yerleri silen temizlik elemanları ve ortak alanlara çiçek eken elemanları dahi size sempatik bir şekilde merhaba diyerek gülümseyen ifadeye sahip bir şekilde çalışıyorlar. Oda temizliği yapan personel odanızı her gün sanat eserine çeviriyor. Yani anlayacağınız bir çok otelde görmeye alışık olduğunuz asık suratlı, agresif ve mutsuz personelden burada eser yok. Otel bu konuda ne yapıyorsa çok doğru yapıyor. Personelini sanırım mutlu etmeyi başarıyor ki personel bunu konuklara ciddi anlamda hissettiriyor.

crystal water world havuzları

Çocuklar için harika bir aqua park mevcut. Oldukça büyük ve çok eğlenceli. Büyükler içinde bir sürü aqua park var. Evet aqua parklarda bir miktar sıra bekliyorsunuz ancak bu son derece normal. Çünkü botla inildiğinde kaydıraktan bir yığılma olabiliyor. Onun için bekleme süresi de buna bağlı olarak artabiliyor. Ancak botsuz kayılan kaydıraklarda sıra bu denli olmuyor.

Gelelim olumsuz yönlerine. Otelin çok ciddi bir sorunu var. Çok büyük bir otel olmasına rağmen restaurantı ve havuzları kesinlikle bu kalabalığa yetmiyor. Her yerde ciddi ve rahatsız edici bir kalabalık görüyorsunuz. Bu durum otelin en büyük dezavantajı diyebilirim. Bu korkunç kalabalık kötü otellerde yapılan şezlong kapma durumunu beraberinde getiriyor. Eğer sabah erkenden kalkıp şezlonga havlu atmazsanız tüm gün bir taş üzerinde şezlongsuz kalıyorsunuz ve bu durum çok can sıkıcı oluyor. En kötüsü siz çaresiz bir şekilde şezlong ararken otel sizin bu probleminizi çözemiyor. Çünkü yapacak hiç bir şey yok. Ciddi bir yetersizlik var.

Crystal water world otel belek hakkında bilgi

Bu durum çok yorucu ve yıpratıcı oluyor. Otelde bir ana havuz ve bir aqua parkın bulunduğu noktada yer alan bir havuz var. Ancak iki havuz da kesinlikle yetmiyor. Sırf bu şezlong kapma savaşı yüzünden bir daha asla gitmeyeceğim otellerin başını çekiyor maalesef. Otelin ne denli güzel olduğunu ve her olumlu yanını şezlong ararken unutuyor ve bir daha buraya adımımı bile atmam diyorsunuz. Ben her sabah erkenden kalkar ve şezlonguma havlumu atarım derseniz sorun yok.

Sadece şezlong kavgası yaşanmıyor otelde. Restaurantta da ciddi bir masa savaşı var. Bu denli büyük bir otelin sadece bir tane restaurantının olmasını zaten tatil boyunca anlayamadık. Otelde bir adet ana restaurant var ve kesinlikle yeterli değil. Restaurant küçük değil çok büyük. Fakat otel daha büyük. Böyle olunca elinde tabakla etrafta masa arayan sinirli ve agresif insanlar görüyorsunuz.

crystal water world şikayet

Turistler bunu da çözmüşler. Restauranta yemek başlamadan 15 dakika önce gidip kapısında bekliyorlar. Böylece içeride masa sıkıntısı yaşamıyorlar. Özellikle akşam yemeklerinde ciddi bir kaus yaşanıyor. Eğer biraz geç inerseniz yemeğe geçmiş olsun size. Bu nedenle yemeğe de erken inip masa kapma savaşında galip gelmeye çalışmalısınız. Bu sevimsiz yer kapmacalar ciddi anlamda tatilde can sıkıcı ve yorucu oluyor. Bazı insanlar bu tip durumlara hiç takılmazken bazı insanlar yer kapmaca gibi gereksiz durumlardan özellikle tatilde nefret ediyorlar.

Otele bu şikayetinizi dile getirince size daha az kalabalık olduğu tarihlerde gelmeniz öneriliyor. Ancak bu bana biraz yanlış geldi. Çünkü kalabalık değil aslında problem. Otelin yetersizliği ve ben tatilimi Antalya’nın en güzel ve en cafcaflı zamanında geçirmek isteyebilirim. Bu çok doğal.

Diğer bir olumsuzluk ve gene yer kapmaca tabiiki. Otelin bir amfi tiyatrosu yok. Amfisi olmayan oteller gördüm. Ancak hiç bu kadar kötüsünü görmedim. Genelde amfisi olmayan otellerde sahne önünde masa sandalyeler olur ve o masalar mumlarla falan süslenir. Burada bu durumdan eser yok. Sandalyeler okul sınıfı gibi öne doğru sıralanmış ve genelde insanlar yemek yer yemez koşarcasına burada yer kapmaya gidiyorlar. Öne oturdum diye sevinmeyin medeniyetten uzak bir turist bir anda sandalye ve masasını çeke çeke önünüze kadar gelip sahneyi görmemeniz içinden elinden geleni ardına koymuyor.

Ancak gece showları son derece yeterli ve kaliteliydi. Showlar özenliydi. Fakat bu denli güzel showları izlettirecek doğru düzgün bir yerleri olmaması çok yazık. Üst taraflarda balkonlar var. Balkonlardan gösteriyi izlemek daha mantıklı. Ancak oraya da yemeğe giderken çanta, şapka gibi eşyaları koyup yer tutan medeniyet yoksunu insanlar var. Bu nedenle stres oluyorsunuz.

Otelin yemekleri oldukça başarılıydı. Ancak bu biraz göreceli galiba. Çünkü beraber tatil yaptıklarım otelin yemeklerini hiç beğenmediler. Eğer kırmızı et takıntınız varsa et hiç yoktu diyebilirim. Sadece bir akşam ete denk geldim. Onun haricinde moğal mutfağı köşesi vardı ki muhteşemdi.

Ayrı bir büfesi vardı ve burada sadece makarna çıkıyordu. Farklı soslarla hazırlanmış italyan lezzetinde makarnalar. Diğer yiyecekler ise klasik otel yiyecekleriydi. Baklava sık çıkan bir tatlıydı. Balık ve tavuk hep çıkıyordu. Çocuk büfesi vardı fakat son derece başarısızdı. Ancak çocuklar için kakaolu sütler vardı dolaplarda. Büyükler için de aktivia yoğurt çeşitleri vardı. Bunlar çok güzel bir artıydı.

Havuz başında birşeyler yiyebileceğiniz hiç bir yer yok. Sneak restaurant kapalı alanda ve buradan havuz tarafına yiyecek götürmeniz yasak. Sadece 14:00 ile 16:00 arası waffle çıkıyor. Oldukça lezzetli ama bol sıra beklemeli.Otelde bir yerden bir yere gitmek otel büyük olduğu için size zor gelebilir ancak hiç zor değil. Çünkü otel sizi yormayacak bir şekilde sizi otelin içinden klimalı yerden yürütüyor. Böylece sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Otelde alakart restaurantlar ise bir hafta konaklamalarda bir tanesi ücretsiz. İçlerinden steak house deneme şansımız oldu. Öncelikle ortamı muhteşemdi. Gerçek bir restaurant havasındaydı. Mezeler ve yemek ise oldukça başarılı ve lezzetliydi. Diğer alakartları da deneyen arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre aynı şekilde çok başarılıymışlar.

Otelin kendine ait bir pastanesi var. Pastanede oturup bir şeyler içip tatlı, pasta falan yiyebiliyorsunuz. Deniz tarafında yer kapmaca yok. Ancak denizi çok başarılı değil. Bunun haricinde genel olarak güzel bir otel. Çok eğlenceli ve keyifli. Kesinlikle kaliteli ve temiz. Bu eksiklerini giderirlerse kesinlikle tekrar gitmek istediğim bir otel. Ancak eksikleri giderilmeden bir daha gitmek isteyeceğimi sanmıyorum. Siz de otelle ilgili deneyim ve tecrübelerinizi yorum bölümümüze eklerseniz otel hakkında bilgi sahibi olmak isteyenleri daha fazla aydınlatmış oluruz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.