Brüksel Kraliyet Sarayı

Eğer gerçek bir kraliyet sarayı nasıl olur diye merak ediyorsanız size Brüksel kraliyet sarayını görmenizi önerebilirim. Brüksel’in merkezinde yer alan bu saray kraliyet ailesine aittir. Ancak şuan saray kraliyet ailesi tarafından kullanılmamaktadır. Kral ve kraliçe sarayın bu kadar merkezi bir yerde olmasından rahatsız olup merkeze daha uzak bir yerde yaşamaya karar vermişlerdir.

Brüksel Kraliyet Sarayı

Kraliyet sarayının gerçek adı Brüksel royal palacedir. Saray hemen Brüksel parkının önünde yer almaktadır. Park ile saray arasında uzun ve geniş bir meydan yer almaktadır. Meydanın bir tarafında palace of nation adında bir bina göreceksiniz. Bu bina federal parlemonto binasıdır ve bu bina saray ile beraber Belçika’nın hükümet sembolü olan monarşiyi temsil etmektedir.

Brüksel royal palace

Sarayın ön cephesi 1900’lü yıllarda yapılmıştır. Sarayın yapımının ilk orta çağ dönemine ait olduğu söylenilmektedir. Brüksel kraliyet sarayının içi gerçekten görsel anlamda oldukça etkileyicidir. Sarayın içinde yer alan taht odası 15. Yüzyılda kral Philip için yaptırılmıştır. Ancak sarayda 1731 yılında çok yıkıcı bir yangın meydana gelmiştir ve bu yangın sonrası da bir çok eser  ve eşya zarar görmüştür. Binanın zarar gören kısımları da zamanla onarılmıştır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.