2017’de Görülmesi Gereken Ülkeler

Dünyada görülmesi gereken ülkeler

Değişen her sene ile gidilmesi gereken ya da muhakkak görün ve buraları gezin denilen ülke listesi değişir. Peki 2017’de görülmesi gereken ülkeler nereler biliyor musunuz? Eğer bir tatil planı hala yapmadıysanız son günlerde oldukça popüler olan bu ülkeleri bir düşünün derim.

2017'de Görülmesi Gereken Ülkeler

Roma – Venedik

Bence dünyada görülmesi gereken ülkelerin başını İtalya çeker her zaman. Çünkü İtalya son derece güzel, sıcacık ve gezmesi inanılmaz keyifli bir ülkedir. Elbette İtalya denilince akla Roma gelir. Ama gitmişken kesinlikle Venedik, Milano, Floransa gezilmeden dönülmemeli ve diğer özel yerleşim yerleri de görülmeli. Uzun bir tatil planlıyorsanız bu plana adalarını da dahil edip harika bir İtalya turu bile yapabilirsiniz. İtalya gezi rehberime buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyada görülmesi gereken ülkeler sıralaması

Dünyada görülmesi gereken ülkeler

Makedonya ( Ohri )

Dünyada görülmesi gereken ülkeler sıralamasında Makedonya’da girmiş. Ancak Makedonya’da en çok Ohri şehir öneriliyor. En güzel yanı ise bizden vize istememesi ve bize oldukça yakın olması. Peki bu şehirde neler var. Daha çok yemekleri ile meşhur. İnanılmaz güzel tatları var. Tarihi açıdan da oldukça zengin bir yer. Birbirinden özel Osmanlı eserleri sizi çok eskilere götürecek.

Makedonya ( Ohri )

Amerika Los angeles

Biraz uzak olmasına karşın Los angeles benin en büyük deneyimim olmuştu. Bambaşka bir tatil deneyimi ve kesinlikle farklı bir ülke ile şehir görmek istiyorsanız size kesinlikle Los angeles’ı deneyimlemenizi öneririm. Los angeles’da yapacak okadar çok şey var ki. Muteşem bir alışveriş keyif yaşayabilir, Universal stüdyolarında hayal bile edemeyeceğiniz bir eğlence yaşayabilir, Los angelej plajlarında harika geziler yapabilir, çok sevdiğiniz bir araba markasının arabasını oldukça uygun bir fiyata kiralayabilir ve o arabayla ünlülerin yaşadıkları yer olan Beverly hills’de tur atabilir, Los angeles sokaklarında keyifli geziler yapabilir, meşhur ünlüler kaldırımında sevdiğiniz ünlünün el izi ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Los angeles gezi rehberime buradan ulaşabilirsiniz.

los angeles

Cape Town ( Güney Afrika )

Afrika’nın en gelişmiş kenti diyebiliriz Cape Town için. Hollanda ve ingiliz kültürün karışımın yaşandığı bu şehirde beyaz tenli insanlar da çok fazla yaşıyor. Turistik bir yer olması nedeni ile buraya olan ilgiyi arttırıyor. Cape Town görülmesi gereken ve son derece keyifli sıcak bir yer. Ülkemizden direkt uçuşla kolaylıkla gidebilirsiniz.

Cape Town Güney Africa)

St. Petersburg ( Rusya )

Rusya’da gittiğim ve çok beğendiğim bir şehirdi St. Petersburg. Ancak biz ekim sonunda gitmiştik ve ekim sonunda bile oldukça soğuk olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle size önerim bu şehre aman diyeyim kışın gitmeyin. Size önerim beyaz gecelerin olduğu zaman olan haziran ayında gitmeniz. St. Petersburg gezi rehberime buradan ulaşabilirsiniz.

St. Petersburg ( Rusya )

Budapeşte ( Macaristan )

Budapeşte genelde Budapeşte, Viyana, Prag üçlüsü ile anılır. Çünkü bu üç farklı ülke şehir birbirine çok yakındır. Aslında üçü de birbirinden güzeldir. Ancak içlerinde Budapeşte ayrı bir güzeldir. Oldukça küçük bir şehirdir fakat gezmesi inanılmaz keyif verir. Hava karardıktan sonra şehir daha bir güzeldir ve hava karardığında kesinlikle nehir turu yapıp nehir boyunca ışıklandırılmış binaların fotoğrafları çekmelisiniz. Budapeşte gezi rehberime buradan ulaşabilirsiniz.

Budapeşte ( Macaristan )

Havana ( Küba )

Küba’nın başkenti olan Havana ilk günlerinden bu zamanda kadar değişime uğramamış ender yerlerden biri. Şehri görmeye gittiğinizde hiç bir yerde göremeyeceğiniz eski model arabalar, eski tip eşyalar göreceksiniz. Hiç şaşırmayın buranın en büyük özelliği bu. Hala günümüze gelmeyişleri. İnsan kendini burada adeta zamanda yolculuk yapıp eski zamanlara gitmiş gibi hissediyor. Ucuz bir ülke oluşu ve kesinlikle çok renkli, çok keyifli bir tatil şansı sunması burayı cazip hale getiriyor. Günümüze ayak uydurmaya başlamadan burayı görmek lazım diyoruz.

Havana ( Küba )

Bordeaux Fransa

Fransa’da Paris’i gördüm ve bir daha Fransa’ya gitme durumum olsa son günlerde çok önerilen Bordeaux’ı görmeyi tercih ederim. Bordeaux oldukça tarihi bir şehir ve gezilecek oldukça fazla seçeneğe sahip. Şehir özellikle şarap bağları ile meşhur. Bu şehir hem göze hem de mideye hitap ediyor.

Bordeaux Fransa

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.