Stuttgart Konaklama Önerileri

Stuttgart otel tavsiyesi

Almanya seyahatim, bir kaç alman şehri gezerek gerçekleştirdiğim ve romantik yol güzergahını tatilime ekleyip harika bir seyahat geçirdiğim bir tatil pragramıydı. Önce Münih, sonra Stuttgart ve sonrasında romantik yol şeklinde belirledik rotamızı. Stuttgart’da konaklama önerileri arayanlar için kendi tecrübelerim yanında önerebileceğim bölgeler var, bunları paylaşacağım.

Stuttgart Konaklama Önerileri

Biz Almanya seyahatimizde araba kiralamıştık, ancak eğer siz araba kiralamayacaksanız ulaşım açısından mantıklı bölgeleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Biz şehirde iki gün geçirdik ve konaklamak için amber hoteli tercih ettik. Stuttgart otel tavsiyesi dediğimde bir kaç yerde bu otel çıkmıştı karşıma ve biz de burada rezervasyonumuzu yaptık. Çok da memnun kaldık.

AMBER Hotel Leonberg Stuttgart 

amber-hotel-leonberg-stuttgart

Stuttgart otel önerileri ve tavsiyeleri

Stuttgart otel önerileri

Stuttgart çok küçük değil ancak tahmin ettiğiniz gibi çok da büyük değil. Ancak ulaşımı zor bir şehir kesinlikle değil. Bizim Stuttgart’ı tatilimize eklememizin nedeni hem buraya yakın bir tema park olan tripsdrilli görmekti, hem de yakınına kadar gelmişken bu ünlü alman şehrini de görmekti. Biz şehre adım atar atmaz meşhur caddesi olan Konigstrasse’ye gittik. Burası son derece uzun ve sağlı sollu kafelerin, restaurantların, mağazaların olduğu bir cadde. Gezmesi oldukça keyifli. Biz burada hem gündüz vakit geçirdik, hem de akşam.

Stuttgart otel önerileri Stuttgart otel tavsiyesi ve önerisi

Özellikle caddeyi akşam daha çok sevdim. Hareketli ve çok eğlenceli bir hale geldi. Ancak Stuttgart ile ilgili ilk izlenim benim çok da sevebileceğim bir şehir gibi gelmedi bana. Elbette görecelidir, ancak tekrar gitmek ve görmek isteyeceğim şehirler arasında yer almıyor Stuttgart. Ama kesinlikle bir kez görülmesi gereken bir şehir olduğunu da ilave etmek isterim. Bu arada konaklama yapmak için şehrin özellikle güvenli bölgelerini tercih etmeye özen gösterin. Çünkü çok fazla göç alan bir şehir olduğunu gördüm buranın ve bilinmedik ya da kötü mahallelerde konaklamak burada tehlikeli olabilir. Genelde zaten Stuttgart otel önerileri içinde güvenli bölgeler var. Bu nedenle biz çok tedirgin olmadık rezervasyonumuzu yaptırırken.

Stuttgart otel tavsiyesi

Şehir daha çok iş için gelenlerin ya da araba meraklıların uğradığı bir yere dönüşmüş gibi. Şehri görmeye gelen turistlerin çoğunun gözü porshe ve mercedes müzelerinde. Gelmişken bu müzeleri de gezebilirsiniz. Stuttgart’ta yer alan diğer otelleri linkten inceleyebilirsiniz.

Stuttgart Otelleri

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.