Paris Alışveriş Rehberi

Paris Alışveriş Rehberi

Paris’te alışveriş genelde pek çok kadının bu şehri tercih etmesindeki etken durumdur. Modanın başkenti olarak anılan Paris’te çok ünlü markaların sadece Paris’te yer alan özel üretimlerini satın alma şansı yakalarsınız.

Paris’ten hediyelik ne alınabilir

Paris sadece bünyesinde büyük butikleri barındırmaz aynı zamanda birbirinden güzel hediyelikleri ile de sizi kendinizden alır. Öncelikle bu güzel şehre gelmişken kendiniz için ve hatta sevdikleriniz için bu güzel hediyeliklerden almanızı öneririm. Paris hediyelik eşya konusunda her bütçeye hitap eder. Genelde Paris’te en çok tercih edilen hediyeliklerin başında elbetteki eyfel kulesi temalı hediyelikler gelir.

Paris'ten hediyelik ne alınabilir - eyfel kulesi şeklinde hediyelikler

Bu genelde küçük eyfel kulesi maketleri, ya da eyfel kulesi anahtarlıkları, kupaları şeklinde sıralanabilir. Monalisa’da aynı şekilde hediyelik eşya dükkanlarında sıkça rastlayacağınız bir figürdür. Özellikle sanat severler monalisa temalı hediyeliklere bayılmaktadırlar. Şehrin diğer simgelerinden olan sen nehri ile ilgili de oldukça yaratıcı ve güzel hediyelikler göreceksiniz. Bunun yanında gene Paris’in diğer simgelerinden olan notre dame katedralinin küçük heykelleri de çok güzel görünmektedir. Bu birbirinden güzel hediyelikler içinde hangisini alacağınızı şaşıracaksınız.

Paris denilince akla diğer gelen ise ünlü Paris parfümleridir. Paris bir çok şeyiyle olduğu gibi güzel kokusu ve kalıcılığı ile ün yapmış parfümleri ile de meşhurdur. Size tavsiyem gelmişken hem kendinize hem de sevdiklerinize meşhur paris parfümlerinden almanız. Hatta bazı yerlerde eyfel kulesi şeklinde yapılmış parfüm şişeleri hediyelik olarak muhteşem olur. Bunlardan bir kaç adet alabilirsiniz. Parislilere sorarsanız onlar en çok el yapımı parfümleri önereceklerdir size. Şehirde el yapımı parfümler oldukça meşhurdur.

Paris'te alışveriş

Paris’te hediyelik dükkanları nerededir?

Paris’te özellikle orjinal hediyeliklerin satıldığı dükkanlar bir kaç yerde bulunmaktadır. Bunlar sen nehrinin sol kıyısında, notre dame katedralinin yakınında, montmartede, şanzelizenin yakılarında, ve eyfel kulesi civarındakiler.

Paris Alışveriş Rehberi - pariste hediyelik dükkanları

Paris çikolataları ile de meşhurdur. Ülkenize dönerken buradan çikolata da götürebilirsiniz. Paris’ten eğer kıyafet alışverişi yapmayı düşünüyorsanız birbirinden lüks ve güzel butik ya da mağazaların bulunduğu şanzelize caddesine gidebilirsiniz. Cadde üzerinde pek çok mağaza yer almaktadır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.