Floransa Michelangelo Meydanı

Floransa’da gezilecek yerlerin bence en başlarında gösterilmesi gereken bir yer Floransa Michelangelo Meydanı. Çünkü burası sadece sanat ve tarihi dokusu ile değil, aynı zamanda muhteşem bir Floransa manzarası keyfi sunuyor.

Floransa Michelangelo Meydanı

Ben, Floransa tatilimi planlamadan önce buraya giden arkadaşlarımdan sürekli olarak şehri çok beğenceksin şeklinde sözler duydum ve aslında merakım katlandı. Şöyle söyleyebilirim Floransa’da gezilecek yerler, müzeler, sokaklar, meydanlar beni çok etkiledi, ben çok beğendim.

Michelangelo Meydanı

Floransa Michelangelo Meydanı ise şehirde yer alan en güzel meydanlardan biri. Meydana merkezden yürüyerek kolaylıkla gidebilirsiniz. Ancak meydana çıkmak için biraz merdiven çıkmanız gerekecek. Meydana vardığınızda ise sizi 360 derecelik bir manzara karşılayacak. Eğer imkanınız varsa Michelangelo Meydanını bir de güneş batımına yakın ziyaret etmenizi öneririm. Güneş batarken muhteşem fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Piazzale Michelangelo 1869 yılında Floransalı bir mimar olan Giuseppe Poggi tarafından tasarlanmıştır. Meydanın en büyük özelliği gerçekten muhteşem bir şehir manzarasına sahip olmaktadır. Meydan hem turistlerin hem de Floransa’da yaşayan halkın sık sık ziyaret ettiği ve manzaranın keyfini çıkarttıkları bir alandır.

Manzaranın yanında meydanda Michelangelo’ya ait bir alan vardır. Bu alanda Michelangelo’ya ait bir çok eserin bire bir kopyası yer almaktadır.

Floransa Michelangelo Meydanı

Michelangelo meydanı Floransa’da gezilecek yerler arasında. Buraya Floransa’ya vardığınız ya ilk gün gidin ya da son gün gidin derim. Çünkü burası minyatür bir Floransa şehri gibi. Bu manzaranın önünde birbirinden güzel ve sanat dolu muhteşem resimler çekilebilirsiniz.

Floransada gezilecek yerler - Floransa Michelangelo Meydanı

Ayrıca manzaranın fotoğrafını çektiğinizde Floransa‘ya ait bütün baş yapıtların bu fotoğraf karesinin içine sığdığını göreceksiniz. Hediyelik eşya satan yerlerde gördüğünüz Floransa kartpostallarında yer alan bir çok resim de zaten Michelangelo meydanında çekilmiştir. Size tavsiyem bu muhteşem manzaranın resmini siz de çekin ve evinize döndüğünüzde resmi tabloya dönüştürün. Kendi manzara tablonuzu kendiniz yapın.

Bu muhteşem meydandan aşağı doğru şehre baktığınızda Floransa Katedrali Duomo, Arno Nehri ile nehrin üzerinden geçen Ponte Vecchio, Basilica di Santa Croce, , Palazzo Vecchio ile daha bir çok yapı eşsiz güzelliği ile aşağıdan size göz kırpıyor olacak.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.