Turunç Resort Marmaris Otel Yorumlarım

Okuyucularım uzun süredir bana Marmaris bölgesinde bir otel önerir misin diye sorup duruyordu ve ben de pandemiye rağmen 2020 yazında Marmaris bölgesinde bir otel tecrübe etmek istedim. Bu yazımda Turunç resort Marmaris otel yorumlarımı ve deneyimlerimi paylaşacağım.

Turunc resort hotel

Turunç otel Marmaris yorum

Öncelikle, otel Marmaris’te Turunç adında inanılmaz güzel bir koyda yer alıyor. Açıkçası ben koya aşık oldum ve beni bilirsiniz deniz de benim için çok önemlidir, deniz kesinlikle muhteşem ötesi. Denizi anlatmaya devam edeceğim ama önce oteli şöyle bir anlatayım.

Ben otelin konumunu daha güzel anlatayım size. Otelle ilgili Turunç otel Marmaris yorum diye arattığınızda otel güzel ama yolu berbat diye bir sürü yorum okuyacaksınız. Aslında evet, konum itibari ile otel biraz tepelerde kalıyor, ama inanın oteli zaten otel yapan da bu. Gittiğinizde otelin konumuna aşık olacaksınız.

Yolu tehlikeli mi derseniz, kesinlikle bir tehlike yok. Sadece çok virajlı ve yukarı doğru tırmanarak çıkıyorsunuz. Bana göre tek olumsuz tarafı gece otelden çıkayım Marmaris’te gecelere akayım ya da çarşısını gezeyim pek diyebileceğinizi üzülerek söylüyorum ki mümkün görmüyorum.

Yol pek yakın değil ortalama yarım saat kadar böyle virajlı ve dik bir rampa çıkıyorsunuz ve en önemlisi gündüz tehlikeli olmayabilir ama gece karanlığında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Gelelim otelin artılarına ve eksilerine. Önce, ben otelin denizinden bahsetmek istiyorum. Otel muhteşem bir koyda ve denize inanamazsınız. Dibi görünüyor ve bildiğiniz renk turkuaz. Ancak tatilimizin son iki günü ilginç bir şekilde rüzgar vardı ve dalgalanmalar oldu ama inanın bu denizin güzelliğinden asla bir şey kaybettirmedi. Denizin dibini sorar bana hep okuyucularım. Dibi bildiğiniz kum ve çok keyifli.

Turunc Resort Marmaris Otel Yorumlarim

Otelde şezlong kapmaca var mı?

Genelde son zamanlarda maalesef en büyük sorun otellerde yaşanan şezlong kapmaca durumudur. Aslında bu problem emin olun otellerin hatası değildir. Gelen görgüsüz misafirler maalesef ( gözleriyle gören biri olarak yazıyorum ) hem denizde, hem havuzda, hem havuzun diğer tarafında bir sürü şezlong kapattığı için maalesef bu problemler yaşanıyor.

Ancak, ben burada pek şezlong kapmaca yaşamadım. Elbette havuz etrafında iyi konumdaki şezlonglar kapılmış oluyordu ama genelde sabah kahvaltıya giderken nerdeyse tüm şezlonglar boştu. Fakat pandemi nedeni ile otel tam doluluk ile çalışmıyordu bunun da etkisi olabilir.

Otelde iki adet büyük sayılabilecek havuz var. Ancak genelde insanlar animasyon ve müziğin olduğu snack restaurantın yanındaki havuzu tercih ediyor. Havuz bence yeterli, çünkü bir kaç adım sonrasında muhteşem bir deniz olduğu için çoğu tatilci deniz tercih ediyor.

Marmaris otel onerisi

 

Turunç resort otel yemekleri

Gelelim en çok merak edilen yemek konusuna. Yemekler pandemi nedeni ile bir miktar çeşit anlamında azaltılmış olabilir ama şöyle söyleyeyim ben özellikle akşam yemeklerini çok beğendim. Lezzet ve çeşit anlamında yeterliydi. Her gün ızgara köşesinde kırmızı et, balık ve tavuk vardı. Meze kısmı oldukça lezzetliydi, tatlı kısmı ise çeşit olarak kesinlikle yeterliydi. Benim tek eleştiri yapabileceğim kahvaltı çeşitliliğiydi. Kahvaltı çeşitliliği az değildi ama bir miktar arttırılırsa çok daha iyi olabilir.

Snack anlamında ise çok çeşit sunuyor otel. Şöyle ki gözleme, pide kısmı oldukça başarılı. Ama benim favorim saat 16:00 gibi çıkan sıcacık ve çıtır çıtır olan pişi ile yanında sunulan zeytin, peynir, domates  dörtlüsü oluyordu.

Otelde yemek sırası oluyor muydu?

İnanın 10 güne yakın burada kaldım ve bir gün bile ciddi bir sıra yaşadığımı söyleyemem. Sadece ızgara önünde bir miktar sıra oluyordu ve o da zaten bir kaç dakika sürüyordu.

Otel sizi mağdur etmemek ve bir yerlerde sıra oluşmasını engellemek için çok güzel koordine oluyor. Bir büfede sıra biraz fazlalaşınca hemen diğer büfeden bir destek koşarak geliyor. Yani öyle uzun kuyruklar asla olmuyor.

Pandemide tüm otellerin bu şekilde iyi koordine olduğunu sanmıştım ama kızkardeşim benimle aynı tarihlerde gene Marmaris’te başka bir otele gitti ve sıranın ucunun görünmediğinden şikayet etti. Yani aslında o zaman anladım ki bizim otel bu durumu iyi organize etmişti ve bizi mağdur etmemişti.

Otelde pandemi kurullarına uyuluyor muydu?

Bana gelen sorulardan biri de sürekli olarak bize pandemiye uyan otel tavsiye eder misin sorusu. Burayı bu anlamda da kesinlikle size öneririm.

Tüm personel maskeli ve çok dikkatliydi. Otelde kapalı yerlerde ve yemek kuyruklarında maske takmak zorunluydu. Eğer yemek alırken maskeniz olmazsa uyarılıyorsunuz ve bu çok güzeldi. Açıkçası otelde bir an bile hastalıkla ilgili endişe yaşamadım. Her yer tertemizdi ve her yerde dezenfektanlar vardı. Yemeklerde çok sıra olmadığı için sosyal mesafe anlamında da strese düşmedim.

Turunc otel Marmaris yorum

Otel odaları nasıldı?

Eğer burada kalacaksanız size en büyük tavsiyem kesinlikle ama kesinlikle deniz manzaralı oda tercih edin. Odalar ferah ve temizdi. Bizim odamızda iki çift kişilik yatak vardı. Sanırım tüm odalarda var zaten.

Marmaris otel önerisi

Bana Marmaris otel önerisi diye gelenlere bu oteli önerir miyim, cevabım kesinlikle evet olur. Özellikle güzel deniz isteyenlere yıldızlı öneririm.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.