New York Central Park

New york’ta gezilecek belkide en güzel yerlerden biri de hiç şüphesiz New york central park oluyor. Central park kesinlikle görülmesi gereken harika bir yer. Alabildiğine yemyeşil bir alan, küçük ve oldukça şirin bir göl ve harika bir ortama sahip.

New-york-central-park

Park çok büyük bu nedenle gezmesi bir miktar karışık gelebilir ve sizi zorlayabilir. Size tavsiyem ayrıntılı bir central park haritası temin etmeniz. Merak etmeyin harita bulamazsanız parkın girişinde küçük bir meblağ karşılığınnda satıyorlar.

central park

Park oldukça keyifli ve çok güzel. En güzeli de o yemyeşil çimenlerin üzerine serilip kahve içmek ve beraberinde subway sandviçlerden keyifle yemek. New yorkluların hafta sonu şehrin telaşından ve gürültüsünden kaçtıkları harika bir yer burası.

central parkın tepeden resmi

Central park çok şaşırtıcı bir mekan. Çünkü New york gerçekten çok hareketli ve sanayileşmiş bir şehir ve şehrin tam ortasında kocaman bir park var. Bu park New yorklular için inanılmaz önemli. Nefes aldıkları, keyifli vakit geçirdikleri ve özellikle çocuklu ailelerin akın akın gittikleri harika bir yer.

New york central park hakkında bilgi

Parkın belli bölgelerinde showlara denk geleceksiniz. Bu showlarda son derece eğlenceli. Ama en dikkatinizi çekecek olan o sevimli ve küçücük sincaplar. Sincaplar burada insanlara o kadar alışmışlar ki bir anda önünüzden, arkanızdan ya da tepenizden bir sincap geçebiliyor ve o sincapların fındık yerkenki halleri kesinlikle görmeye değer. New york’un hatta neredeyse Amerika’nın gözdesi haline gelen central park kesinlikle görülmesi ve gezilmesi gereken harika bir yer.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.