St. Petersburg Singer Binası

Bu şehirde gezip görülecek çok enteresan yapılar bulacaksınız. Bunlardan biri de St. Petersburg singer binası oluyor. Cadde üzerinde yer alan bu bina oldukça meşhur. Şehri gezerken zaten bir kaç kez karşınıza çıkacak. Bu nedenle binayı bir kaç kez görme ve gezme şansı da yakalayabilirsiniz. Singer binası derken kafanızda bir müze tarzı yapı canlanmasın. Burası tamamen bambaşka bir mekan.

St. Petersburg Singer Binası

Cadde üzerinde yer alan singer binasının içinde son derece ünlü bir kitapçı ve kafe de yer alıyor. İçinde yer alan meşhur kitapçının adı Dom kinigi. Kafesi ise son derece keyifli. Biz önce kitapçı bölümünü uzun uzun gezdik ve daha sonra kafesinde güzel bir kahve içtik. Tatlı seviyorsanız tatlılarını da deneyebilirsiniz. Bu arada kafenin olduğu yerin eğer cam kenarındaki masalarından yer bulabilirseniz çok şanslısınız. Çünkü kafenin muhteşem bir manzarası var. Kafe kazan katedralinin tam karşısında ve eşsiz bir katedral manzarası yaşatıyor size.  Kazan katedrali manzarası eşliğinde singer binasında oturup kahve içmenin keyfi çok güzel olacak emin olabilirsiniz.

singer cafe st. petersburg

Kafenin içinde ve kitapçıda belli bölgelerde son derece güzel fotoğraflar çektirebileceğiniz alanlar var. Buralarda fotoğraflar çektirmeyi sakın atlamayın. Gelelim binanın adının  anlamına. Adından da anlayacağınız gibi eskiden dünyaca ünlü bir marka olan singer markası burada üretiliyormuş. Bina 1904 yılında yapılmış buarada. İlk singer dikiş makinesi de gene burada satılmaya başlamış.

St. Petersburg Singer Binası

Kafe hem tarihi bir mekan hem de eğlenceli bir mekan. Günümüze dek hiç bozulmadan gelebilmesi ve değişime uğramaması ise büyük başarı buarada. Önce alt katta kitapçı bölümünü iyice bir gezin ve sonra üst kata çıkıp kafesinde birşeyler yiyin ya da için. Şehrin meşhur ve gezilmesi önerilen yerleri arasında gösteriliyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.