Londra Akvaryumu

Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biridir Londra akvaryumu. Akvaryum thames nehrinin hemen kenarında, the London dungeon’ın yanında ve London Eye’ın arkasında yer almaktadır. Akvaryumun içinde ise dünyanın pek çok yerinden özel olarak getirilmiş milyonlarca tür canlı yer almaktadır.

Londra Akvaryumu

Tüm dünyada büyük bir üne sahip olan Londra akvaryumunun içinde yer alan canlılar ve bitkiler sizi büyüleyecek. Akvaryum bölümlerden oluşuyor. Okyanus canlıları belli bir yerde sergilenirken diğer ırklar başka yerlerde sergileniyor.

londra akvaryumunda yer alan canlılar

Ancak her yerde olduğu gibi burada da vahşi denilebilecek hayvanların bulunduğu bölüm en çok ilgiyi çeken bölüm oluyor. Köpek balıklarının, vatozların, ateş balıklarının ve deniz anemonlarının yer aldığı hint okyanusu tankı burada en çok ilgi gören bölüm oluyor.

London aquarium

Merkezi bir noktada yer alan London aquariuma ulaşım ise son derece kolaydır. Ulaşımınızı sağlarken akvaryumun  Parliament House ve Big Ben’in hemen karşısında yer aldığı ayrıntısını unutmayın. Akvaryumun giriş saatleri ise okulların tatil olduğu dönemde sabah 09:00, akşam 20:00’dir. Diğer zamanlarda ise akvaryum akşam 17:00’de kapanır. Ancak akvaryuma talep çok fazladır. Bu nedenle biletinizi sıkıntı yaşamamak adına önceden almanızı öneririm.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.