Santorini Adasında Yer Alan Plajlar

Santorini adasının en ünlü plajları

Santorini adası ve plajları hakkında bilgiye ve santorini adasının en eğlenceli ve popüler plajları ile ilgili detaylı bilgi ve resimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Santorini Perissa plajı

Öncelikle santorini plajlarını ülkemizin plajları ile kıyaslamayın. Çünkü bizim ülkemizdeki gibi alabildiğine kum plajlar burada yok. Daha çok plaj eğlencesi şeklinde aktivitelerin düzenlendği alanlardan ibaret. Perissa plajı da aynı anlattığım şekilde daha çok etrafı bar ve tavernalarla çevrili bir plaj. Hareket ve eğlence arıyorsanız bu plajı deneyebilirsiniz. Burada şezlong ve şemsiyeler genelde önünde bulunduğu kafe ya da tesislere ait oluyor. Belli bir ücret karşılığı bu şezlong ve şemsiyelerden yararlanabiliyorsunuz.

Santorini Perissa plajı

Santorini perivolos plajı

Santorini adasında denize girmek için kötünün iyisi diyebiliriz bu plaj için. Plajın en büyük özelliği ise siyah kumdan oluşuyor olması. Perivolos plajı da aynı perissa plajı gibi son derece hareketli bir plaj.

Santorini perivolos plajı

Santorini kamari plajı

Daha çok genç kesimin tercih ettiği bu plaj ise santorinide yer alan ünlü plajlardan biridir. Daha sessiz sakin ve hatta halk plajı havasındadır. Yazımın başında da dediğim gibi her ne kadar bir ada olsa da santorini, burada deniz tatili konusunda büyük beklentileriniz olmasın. Çünkü adanın meşhur plajı olan kamari plajının da denizi pek de güzel değildir. Sezonda biraz fazla kalabalık olabildiği için çok geç saatlerde gitmeseniz daha iyi olur buraya.  Kamari plajı denize girseniz de girmesiniz de santorinide görülmesi gereken güzel yerlerdendir.

Santorini kamari plajı

Santorini red beachVlihada plajı

Santorinide bulunan diğer bir ilginç yapılardan biri de santorini kırmızı plaj adındaki bu değişik plajdır. Ancak buraya ulaşmak son derece zor ve biraz meşakkatlidir. Ancak ulaşıldığında ise muhteşem bir doğa manzarası sizi bekler. Bu plajın en büyük özelliği adından da anlaşılacağı üzere rengi. Plaja giden herkes hayret içinde kalıyor, çünkü plajın kumunun rengi kıpkırmızı.

Santorini red beach - Vlihada plajı - santorini kırmızı plaj

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.