Paris’te Ulaşım Rehberi

Paris’te ulaşım nasıldır?

Paris dünya üzerinde en çok ziyaretçiye sahip şehirler arasındadır. Bu nedenle de Paris’e ulaşım konusunda bir sürü farklı alternatifler vardır.

Paris’e Türkiye’den ulaşım

Paris’e dünyanın pek çok yerinden direkt olarak uçuşlar yapılmaktadır. Ülkemizden de şehre direkt olarak pek çok hava yolu şirketinin uçuşu vardır.

İstanbul Paris arası uçakla kaç saat?

Paris İstanbul arası uçakla 3,5 saat sürmektedir.

Paris’te yer alan hava alanları

Paris’te 2 adet hava alanı yer almaktadır. Bunlar Paris charles de gaulle hava alanı ile Paris orly hava alanıdır.

Paris charles de gaulle hava alanı – Paris roissy hava alanı

Paris charles de gaulle havalimanı  Paris’te yer alan en büyük hava alanıdır ve Avrupa’da en çok yolcu trafiği yaşanan 2. hava yoludur. Bu nedenle Paris charles de gaulle havalimanı size biraz karışık ve zor gelebilir. Eğer ulaşımınız esnasında bu hava alanını kullanacaksanız Paris charles de gaulle havalimanı yazımızı okumanızı öneririz. Paris charles de gaulle havalimanı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

paris ulaşım rehberi - Paris Charles de Gaulle hava alanı

Paris orly Hava alanı

Paris’te yer alan diğer bir hava alanı da Paris orly hava alanıdır. Ancak buradan genelde charter uçuşlar düzenlenir. Paris orly hava alanından Paris şehir merkezine ulaşım için ise genelde tren tercih edilir. Paris orly hava alanı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Paris ulaşım rehberi - Paris orly Hava alanı

Paris’te tren ulaşımı hakkında bilgi

Pek çok Avrupa ülesinde olduğu gibi Paris’te de tren önemli bir ulaşım şeklidir. Ancak diğer ülkelerdeki trenlere nazaran Paris tren hatları çok daha dakik ve hızlıdır. Paris’te tren ulaşımı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Paris'te tren ulaşımı hakkında bilgi

Paris’te şehir içi ulaşım nasıldır?

Paris şehir içi ulaşım konusunda sizi üzecek bir şehir değildir. Genelde en sık kullanılan ulaşım aracı metrodur. Çünkü Paris metrosu oldukça köklüdür ve pek çok noktaya kolayca ulaşımınızı sağlar. Paris şehir içi ulaşım konusunda detaylı bilgi için tıklayın.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.