Paris’te Yer Alan Tren İstasyonları

Paris Tren İstasyonları

Paris’te oldukça geniş bir tren istasyonu ağı vardır. Trenler hem uluslarası hem de ülke içi ulaşımı sağlamaktadırlar. Paris’te yer alan tren istasyonları ise;

Paris gare du nord tren istasyonu

Paris’te yer alan en popüler ve en çok kullanılan tren istasyonudur. Bu tren istasyonuna metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metronun gare du nord durağında inmeniz yeterlidir.

Paris gare du nord tren istasyonu - Paris Hollanda arası tren seferleri

Paris gare du nord tren istasyonundan nerelere seferler vardır?

Belçika, Almanya, kuzey Avrupa, Köln, birleşik krallıklar ve Paris Hollanda arası tren seferleri bu istasyondan yapılmaktadır.

Paris gare de l’est tren istasyonu

Paris gare de l’est tren istasyonu da aynı şekilde Paris’te en çok kullanılan tren istasyonlarındandır. Bu istasyona da metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metronun gare de l’est durağında inmeniz yeterlidir.

Münih Paris arası tren seferleri

Paris gare de l’est tren istasyonundan nerelere seferler vardır?

Frankfurt, Stuttgant, Lüksemburg, Saarbrücken, Kaiserslautern ve Münih Paris arası tren seferleri bu istasyondan yapılmaktadır.

Paris gare d’Austerlitz tren istasyonu

Paris gare d’Austerlitz tren istasyonu Fransa’nın merkezi ile güneybatısı arasında seferler düzenler. Ülke içerisinde gidilebilecek pek çok noktaya bu trenle gidebilirsiniz. Ayrıca Portekiz ve İspanya Paris arası tren seferleri de buradan yapılmaktadır. Bu istasyona da gene aynı şekilde metronun kendi adını taşıyan gare d’Austerlitz durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Paris gare d'Austerlitz tren istasyonu - İspanya Paris arası tren seferleri

Paris Gare de lyon tren istasyonu

İsviçre ve İtalya Paris arası tren seferleri bu istasyondan yapılır. Ayrıca bunun yanında güney ile doğu Fransa arası ulaşımlar da buradan gerçekleştirirlir. Bu istasyona gelebilmek için ise metronun gare de lyon durağında inmeniz yeterlidir.

Paris Gare de lyon tren istasyonu - İtalya Paris arası tren seferleri

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.