Paris orly Hava alanından Paris Şehir Merkezine Ulaşım

Paris orly Hava alanı Hakkında Bilgi

Paris orly Hava alanı Paris’te genelde air francenin iç uçuları için ve bir çok Avrupa ülkesinin uluslararası uçuşlarının gerçekleştirildiği bir hava alanıdır. Burada da uluslararası pek çok uçuş olmasına rağmen kalitesiz hizmet anlayışı sizi bezdirebilir. Özellikle hava alanı uzun kuyrukları ile meşhurdur. Bu hava alanını kullanacaksanız bir de yoğun sezonda gidecekseniz uzun kuyruklar beklemeye hazır olun.

Paris orly Hava alanından Paris Şehir Merkezine Ulaşım

Paris’te yer alan diğer önemli hava alanı da Paris orly hava alanıdır. Ülkemizden pegasus ve diğer bir çok orta sınıf hava yolu uçakları burayı kullanmaktadırlar. Paris orly hava alanı paris şehir merkezine 30 km. uzaklıktadır. Hava alanından şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttu. Bunlar otobüs tren ve taksidir.

Paris orly Hava alanından Paris şehir merkezine trenle ulaşım

Paris orly Hava alanından Paris şehir merkezine trenle ulaşım

Trenle şehir merkezine ulaşımınızı sağlamak için Orlyval yazısını takip edin. Daha sonra bindiğiniz trenin Anthony tren istasyonunda inin. İndiğiniz yerden RER B trenine binin. Bu trenin metro ile bağlantılı olan duraklarından birinde inin. Bu duraklar Saint michel, denfert rochereau, chatelet – les halles ve gare du nord duraklarıdır. Tren biletlerinizi ise hava alanından almayı unutmayın.

Paris orly Hava alanından Paris Şehir Merkezine Ulaşım

Paris orly Hava alanından Paris şehir merkezine otobüsle ulaşım

Paris orly Hava alanından kalkan Orlybus otobüslerine binerek paris denfert rochereau’da inin. Buradan gitmek istediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Otobüsler 15 dakikada bir kalkmaktadırlar.

Paris orly Hava alanından Paris Şehir Merkezine taksi ile ulaşım

Hava alanından şehir merkezine taksiler ortalama 20 ile 30 euro arası fiyat vermektedirler.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.